Základní informace:

Název klubu: FK Komárno - Osíčko

Rok založení: 1972 (jako Sokol Komárno), 2003 (jako FK Komárno-Osíčko)

Klubové barvy: zelená, červená, bílá

Dresy: Zeleno-červené, modro-bílé, žluto-černé, hellokity-černé

Hřiště: "Na Rybníčku"

Vstupné: 20 Kč - slosovatelné (soutěž o dárkovy koš od sponzora utkání)

 

Úspěchy klubu:

VÍTĚZ III. TŘÍDY SK. A - sezóna 2015/2016 (postup do okresního přeboru)

1x 3. místo III. třídy

4x 2. místo III. třídy

2. místo na turnaji "Zemská osa" v Mrlínku

pořadatel tradičních turnajů v malé kopané - Komárno Open Cup (9 ročníků)

HISTORIE KLUBU

TJ Komárno (od založení)

    25. března 1971 bylo za přítomnosti zástupců tělovýchovné jednoty Sokolu Komárno, MNV a JZD bylo projednáno zřízení řádného hřiště pro naši mládež. Na jednání se všechny tři strany usnesly, že fotbalové hřiště bude vybudováno na Rybníčku, uprostřed obce. Další výňatek z kroniky obce je o aktivitách Sokolu Komárno - dle zmínek byla TJ Sokol Komárno jednou z aktivních složek obce. Mimo zabezpečování týdenní účasti na zápasech dle soutěže, organizuje i soutěžení žáků a podílí se na mnoha jiných aktivitách NF. 

    V roce 1977 došlo k dobudování hřiště a šaten, tím získala TJ zázemí, které jí i další podobné organizace v té době mohla závidět - tohoto v té době nevídaného luxusu bylo dosáhnuto dobrovolností členů TJ Sokol a občanů. Spolek dále podporuje kroužek ZRTV, který podporoval pohybovou aktivitu u dětí. Kromě aktivní sportovní činnosti se spolek angažoval taky jako organizátor kulturních a společenských akcí (výlety, taneční zábavy, turnaje, tradiční zápas ženatí : svobodní V té době byl předsedou TJ Sokol p. Josef Šindelek a předsedou fotbalového oddílu byl Vašina Josef. Komárno tehdy hrávalo IV. třídu skupinu "sever". V roce 1979 vzniká v rámci TJ oddíl stolního tenisu, který pořádá každoročně několik turnajů. V té době byli členové TJ Sokolu Komárno velmi aktivní - pořádali 3 zábavy za rok, různé turnaje a aktivně se zapojovali do širokého obecního dění.

    Nedostatek hráčů, který trápil vedení TJ Sokol vystihuje úryvek z kroniky z roku 1981:" Čtvrtá třída sever v kopané, dělá vedení TJ starosti v tom smyslu, že není sto dát dohromady stálý kádr, především jejich počet." Podobná zmínka je i o 4 roky později: "Ve IV. třídě sever je Komárno opět na spodní příčce a jsou vždy starosti s nástupem a účastí co do počtu hráčů."

    Následně se v Komárně hrával fotbal pod záštitou SK Rajnochovice, kde své domácí zápasy hrávala "rezerva" a to vždy v ranních hodinách. Po několika letech však spolupráce, která podle výpovědí nikdy moc, hlavně finančně a hráčsky nefungovala, skončila.

FK Komárno - Osíčko

    Počátky samostatného klubu FK Komárno - Osíčko sahá do roku 2003, kdy klub "znovu založili" J. Kuběja s J. Sobkem, a to odtrhnutím od klubu SK Rajnochovice, kdy se v Komárně hrával fotbal pod názvem SK Rajnochovice "B". Tito dva nedávní fotbaloví funkcionáři přihlásili tým do III. třídy okresu Kroměříž a tím začala nová éra fotbalového dění v Komárně.
    Fungování fotbalového klubu, i toho nejmenšího, není zrovna levnou záležitostí, a tak se výkonný výbor rozhodl, že název fotbalového klubu, sídlícím v Komárně, bude obohacen o název sousední obce Osíčko, která se také, nejen finančně, rozhodla přispívat na chod klubu - proto je současný název klubu FK Komárno - Osíčko.


stojící zleva: M. Gajdůšek, M. Žejdlík, L. Ovčačík, O. Vaněk, J. Sobek, J. Žejdlík, L. Orava, R. Janda, D. Žejdlík, R. Šindelek
klečící zleva: L. Uhřík, J. Šindelek, R. Šipula, P. Indruch, V. Hruška, J. Gadas, R. Tvrdoň, R. Mikulík

Sezóna 2004/2005

    První sezóna po obnovení byla velice těžká. Nebylo dostatek kvalitních hráčů, se staronovými hráči, kteří vesměs působili v klubu SK Rajnochovice, nedopadl tým vůbec dobře. Klub se umístil na předposledním 13. místě, když nasbíral v 26 zápasech pouhých 14 bodů, za 2 výhry a 8 nerozhodných výsledků a s konečným skóre 28:76 patřil k nejslabším účastníkům okresní soutěže sk. A. Fanoušky mohl potěšit snad jen jeden ze zápasů a to souboj s Loukovem, který naše barvy na domácí půdě zvládly a zvítězily 2:0.


vítězná sestava FK Komárno-Osíčko : TJ FK Loukov 2:0

Sezóna 2005/2006

    Druhá sezóna byla asi zatím nejhorší v mladé historii klubu FK. Ať už se to týká celkového umístění, herního projevu, či počtem inkasovaných branek. V této sezóně Komárno obdrželo rekordních 104 branek. Pokud se jedná o herní projev mužstva, tak problém byl především ve venkovních zápasech, kdy jezdívalo mužstvo Komárna pouze pro brankový příděl, jelikož se mužstvo mnohdy pomalu ani nesešlo a vše se lepilo hráči "z lidu". Domácí zápasy se čas od času zvládly a nakonec se Komárnu podařilo 5x zvítězit a jednou remizovat, což v konečném součtu stačilo jen a pouze na poslední 14. místo.


stojící zleva: M. Žejdlík, J. Šindelek, J. Žejdlík, M. Gajdušek, O. Vaněk, L. Orava, J. Sobek, L. Ovčačík, J. Kundrát
klečící zleva: R. Tvrdoň st., P. Indruch, J. Šindelek, R. Šipula, R. Mikulík

Sezóna 2006/2007

    Revolucí měla být následující sezóna, do třetice všeho dobrého. Vylepšením hráčského kádru se zlepšila i hra mužstva, ale pořád to nebylo ono. Příkladem mohou být prohrané zápasy proti Chvalčovu (4:5), nebo proti později postupujícím Žeranovicím (rovněž 4:5), ale také "zlepšení" obrany - pouhých 74 oproti loňským 104, bylo jakési výrazné "zlepšení" obranné fáze. Taktéž se probudili i útočníci, kteří zatížili konto soupeřů 44 zásahy. Ale i přesto všechno to na lepší než předposlední místo opět nestačilo, a tak si museli lidé v Komárně na úspěch ještě počkat, ale malý pokrok byl v součtu vidět - co rok, to o dva body na konci sezóny více.

Sezóna 2007/2008

    První větsí úspěch klubu se dostavil až po 4 letech působení v okresní soutěži. Úspěšné tažení našich hráčů se zastavilo až na 7. místě tabulky. Náš celek do té doby nikdy nepřekročil hranici 20 bodů a v této sezóně se mu to podařilo vůbec poprvé, a konečný součet 21 bodů byl určitě velkou zásluhou rukopisu tvrdé a houževnaté práce bývalého divizního hráče a  našeho trenéra Radka Šipuly, který dal týmu především nějakou formu a také do té doby nevídané tréninky. Po třech odehraných zápasech jsme byli dokonce na 1. místě, ale postupně se tým začal propadat tabulkou, až se zastavil na již zmiňovaném, ale přesto výborném 7. místě.

    V této sezóně jsme se poprvé utkali s bývalým mateřským klubem SK Rajnochovice, avšak po bojovných výkonech jsme 2x prohráli shodně 3:1. Taktéž obě "derby" proti rivalovi z Loukova naši hráči nezvládli a prohráli vždy o gól - doma 1:2, venku 1:0. Ale 21 bodů a bojovný fotbal se začal lidem líbit a ti si opět začali postupně hledat cestičku na domácí hřiště "Na Rybníček".

Sezóna 2008/2009

    První velký úspěch v následující sezóně vystřídalo zklamání, klub se opět ocitl na samém dně tabulky a stejně jako v předchozích sezonách (sezonu 2007/2008 vyjímaje) nedokázal získat ani 20 bodů. 19 bodů za 6 výher a 1 remízu odsoudil manšaft k nepopulárnímu poslednímu místu. Satisfakcí pro mnohé fanoušky a hráče mohla být pouze skutečnost, že se Komárnu po 4 letech opět podařilo porazit svého odvěkého rivala z Loukova opět na domácí půdě 3:2 (pozn. autora zapamatování hodný gól jsem vstřelil dokonce sám - střela z půlky hřiště), naopak nelichotivou porážku jsme zaznamenali v Rajnochovicích, kde jsme málem prohráli dvojciferným rozdílem - ukazatel skóre se zastavil na výsledku 9:0 pro domácí.

    Hra postrádala styl, opět se projevila nedostatečná hráčská kvalita a venkovní zápasy byly, pro mnohé hráče, noční můrou a ani doma to moc nešlo, tak se vedení rozhodlo pro radikální změnu - zajistit do příští sezóny trenéra "z venku", takového, který hráče nezná a hráči neznají jeho, aby nebyly mezi nimi příliš kamarádské vazby a do zápasu, aby se nestavěli hráči pouze za zásluhy - neznámý trenér byl přizván na poslední domácí zápas, kdy přijela rezerva Rusavy a nastoupila pouze v 10 lidech - po poločase se prohrávalo 0:2 - poté začal stávajícím funkcionářům do toho "trošku kecat" a hned se dostavil výsledek - výhra 7:3 nastartovala Komárno směrem nahoru.

    V této sezóně se poprvé konal, teď již tradiční turnaj v malé kopané - Komárno Open Cup, který se v širokém okolí těší velké popularitě. Nultého "zkušebního" ročníku se účastnilo 16 mužstev, mezi čtyři nejlepší postoupili FK KomároŠ, Metláři ze Zubří, The Alkoholics a UTB sQuad. Zmiňovaný tým FK KomároŠ se stal historicky prvním vítězem turnaje v malé kopané konaném na hřišti "Na rybníčku". Ve finále si hráči KomároŠ poradili s Metláři v poměru 3:0 a mohli se na rok pyšnit vítězným primátem.


Vítězný tým 0. ročníku turnaje v malé kopané - FK KomároŠ

 

Sezóna 2009/2010

    Tím neznámým, jež do klubu před sezónou přišel byl Ivo Platek, bývalý hráč, který prošel řadou fotbalových klubů hrajících na vyšší úrovni. V této sezóně bylo v naší skupině pouze 10 mužstev, jelikož se do tohoto ročníku přihlásilo rekordních 30 mužstev a fotbalový svaz chtěl soutěž zatraktivnit také novým stylem - podobnému play off. Vznikly skupiny A, B, C. Mužstva jež se umístila ve svých skupinách na prvních dvou místech si to spolu poté systémem doma - venku rozdaly o 2 postupová místa, taktéž se postupovalo dále vždy po dvou příčkách.

    V základní části naše mužstvo skončilo na fantastickém 3. místě hned za dvěma odvěkými rivaly - za postupujícími Rajnochovicemi a Loukovem, s celkovým počtem 34 bodů. Po základní části naše hráče čekaly zápasy s neznámými Lutopecny, rezervou Kvasic a Lubné a starými známými z Rymic. Zápasy o umístění dopadly v celku dobře a konečná 7. příčka z celkových 30 mužstev bylo dobrým odrazem přenesených zkušeností trenéra a celkového morálního a herního zlepšení hráčského kádru Komárna. Budovala se parta, vyhrálo se dokonce i na horké půdě Loukova, zlepšila se hra v defenzívě - v základní části jsme inkasovali pouhých 22 branek a konečně se zažilo něco, co hráči znali především z té druhé strany - ze strany poražených, vysoké výhry 9:0 s Rusavou, 8:0 v Mysločovicích a 2x totožná výhra 5:0 s rezervním týmem Martinic.


Tým FK Komárno - Osíčko 2009 /2010

    Zlepšení se hold dotklo veškerého dění kolem fotbalu, potažmo také zázemí hráčů. Stejně jako v loňském roce, se uskutečnil na konci června 1. ročník turnaje v malé kopané, kterého se účastnilo 19 mužstev. První místo z prvního ročníku obhájil tým FK KomároŠ, v čele s nestárnoucím Josefem Šindelkem. Na druhém místě skončila parta Rybiček a třetí místo obsadili Arnoštovi Rypáci.


Vítězný tým 1. ročníku turnaje v malé kopané - FK KomároŠ

Sezóna 2010/2011

    Tato sezóna je jistě ještě v myslích mnoha hráčů a fanoušků zapsána zlatým písmem. Kolektiv hráčů a funkcionářů dokázal pro mnoho fanoušků nepředstavitelné. V 28 zápasech dokázalo mužstvo Komárno-Osíčko nasbírat rekordních 60 bodů, konta soupeřových brankářu zatížili neskutečnými 102 brankami, hlavně v domácích zápasech dělali lidem radost - prohráli jen s Pravčicemi, derby s Loukovem a Mrlínkem a jen jednou doma remizovali. Jinak se dobré divácké návštěvy hrou Komárna bavily. V posledním zápase dokonce hráči připravili fanouškům laskominu v podobě nejvyšší domácí výhry v historii klubu a to v poměru 10:0 nad Mysločovicemi B.

    Stejně jako v minulé sezóně dokázali hráči vyplenit Loukov (1:2) a překvapivě zvítězit také v Mrlínku (1:4), dále dát "desítku" venku Kostelci B, 8 branek vstřelili Platkovi svěřenci Žalkovicím, 7 Břestu, po 6 brankách naložili Kvasicím, Rymicím, Hlinsku a Kostelci B a také v ostatních zápasech předvádět dobrý útočný fotbal. Bodový průjem nebyl pouze zásluhou ofenzivního stylu celého týmu, ale také individuálních výkonů a skvělé záložní řady - Vagač, Perutka, J. Žejdlík, kteří svou kombinací většinu svých soupeřů převyšovali. Nelze zapomenout na skvělou brankářskou dvojici Málek - Tvrdoň, kteří svůj tým v mnoha zápasech podrželi. Také obrana zaznamenala výrazný pokrok, většinou neměnné složení si na sebe pomalu zvykalo a ukazovalo soupeřům svoji neprostupnost a sílu. V neposlední řadě musíme vyzdvyhnout vyrovnanou útočnou dvojicí Klas - Fabián, která se hlavní měrou podílela na historickém úspěchu týmu FK Komárno-Osíčko. Poděkování patří také funkcionářům J. Sobkovi a J. Kubějovi za jejich práci, ale hlavně trenérovi I. Platkovi, který má jistě lví podíl na tomto historickém okamžiku.


Tým FK Komárno - Osíčko sezóna 2010 / 2011

    Jako každoročně se na konci června konal již tradiční turnaj v malé kopané, který v roce 2011 nevyhrál, tak jako ve dvou předcházejících ročnících tým FK KomároŠ, ale nástrahy malé kopané nejlépe ovládl tým Happy Black z Bystřice pod Hostýnem.


Vítězný tým 2. ročníku turnaje v malé kopané - Happy Black

    Vynikající sezóna s sebou přinesla ještě jednu třešničku na dortu a to v podobě prvního pozvání týmu FK Komárno-Osíčko na tradiční turnaj "Zemská Osa" v nedalekém Mrlínku. Na turnaj jsme zajížděli v roli outsidera, ale nakonec jsme dosáhli vynikajícího výsledku. V konkurenci domácího Mrlínku, Rajnochovic, Loukova, polských Wadowic a slovenské Horné Poruby jsme se prokousali až do finále, kde jsme nestačili na Rajnochovice a prohráli jsme vysoko 0:4, ale i tak jsme naši první návštěvu tohoto známého turnaje nakonec hodnotili v samých superlativech. Snad jsme si dobrými výkony řekli o nominaci na příští ročník.


FK Komárno - Osíčko - Turnaj "Zemská Osa" - Mrlínek 2011

    Černou kaňkou na nedávno skončené sezóně byl odchod trenéra I. Platka a současné odstoupení předsedy J. Sobka a jednatele J. Kuběji z funkcí, které se stalo, před prvním pohárovým utkáním Komárna vůbec - Prusinovice nás porazily na našem hřišti 0:4. Důvodů pro odchod výše jmenovaných bylo více a doposud jsou některými lidmi nepochopeny a neustále probírány. Ale všechno jednou končí a něco nového začíná, proto se na začátku září sestavil nový výkonný výbor, který se jistě bude snažit o budoucí bezproblémový chod klubu.

Sezóna 2011/2012


M. Palát, P. Indruch, S. Matušů, O. Malík, J. Nevtípil, R. Nesvadba, M. Žejdlík, J. Žejdlík, V. Matušů, R. Perutka, R. Orel, L. Orava, M. Matušů, J. Gadas, M. Gajdušek
V. Fabián, M. Ondroušek, Jo. Šindelek, T. Kundrát, D. Klas, M. Ponížil, Ji. Šindelek, P. Němec

 

Sezóna 2012/2013


J. Gadas, M. Palát, J. Žejdlík, J. Nevtípil, R. Nesvadba, V. Matušů, L. Orava, J. Laibner, M. Žejdlík, M. Gajdušek
M. Hošťálek, M. Ondroušek, D. Klas, V. Fabián, Jo. Šindelek, T. Kundrát, Ji. Šindelek, R. Orel

Sezóna 2013/2014

 

Sezóna 2014/2015

Sezóna 2015/2016

    Jaro roku 2016 a potažmo celá sezóna zůstane určitě dlouho v paměti nejednomu fanouškovi komárenského fotbalu. Hráčům se totiž povedlo poprvé v novodobé historii Komárna ovládnou svoji skupinu A. ve III. třídě okresu Kroměříž a tím si vybojovali možnost postupu do okresního přeboru. Po vášnivých debatách a diskuzích se vedení a hráči rozhodli, že si tuto možnost vyzkoušet si vyšší soutěž ujít nenechají.
    Již na začátku sezóny vedení avizovalo, že by se právě v tomto ročníku pokusilo atakovat mety nejvyšší. Přispěl tomu jistě i fakt, že se podařilo dobře posílit mužstvo o několik hráčů, kteří vyztužili komárenské řady. Již na podzim jsme, pro některé nečekaně, ukázali, že to s atakem pozice nejvyšší myslíme vážně - přezimovali jsme na prvním místě tabulky a bylo jen na nás, zda se nám podaří pozici lídra udržet až do konce. Na podzim jsme zaváhali jen jednou (prohra 1:0 v Martinicích), dvakrát jsme remizovali a na pokutové kopy zvítězili 3:4 v Bystřici pod Hostýnem a 1:2 v Tučapech. Za podzim jsme nashromáždili 22 bodů. Potěšila hlavně výhra 4:1 v Žeranovicích, kde jsme hráli takřka 70 minut v 10 hráčích. Nezapomenutelná výhra 6:0 v Rajnochovicích rovněž zůstane hluboko vryta v paměti všech zúčastněných.
    Vstup do jarní části sezóny nám nevyšel. V zápase o první místo v Prusinovicích jsme nezvládli a prohráli 3:1 a právě Prusinovice se dostaly v tabulce před nás. Po zpackaném prvním kole jsme se herně zvedli a do konce sezóny jsme ztratili pouhopouhý jeden bod za vítězství na pokutové kopy na Rusavě (3:4pp.) a díky fantastické sérii jsme se vyšvihli zpět na první pozici a o vítězi soutěže bylo rozhodnuto.
    Dvakrát se nám podařilo dosáhnout vysokého vítězství (8:0 s Kostelcem a 8:1 s Martinicemi), rovněž jsme zvládli všemi očekávaný derby zápas s Rajnochovicemi (4:2). Asi nejvyrovnanější zápas jsme odehráli s Žeranovicemi, kteří nastoupili v nejsilnější možné sestavě i s hokejovými posilami a nestárnoucím Klimkem (vyhráli jsme 2:1). V předposledním zápase jsme doma hostili Martinice, se kterými jsme si pohráli jako kočka s myší a vypráskali je vysoko 8:1. Poslední branku sezóny vstřelil z pokutového kopu nestárnoucí Jaroslav Vaculík. Byla to taková malá závěrečná ONE MAN SHOW. Nastoupil, vybojoval penatlu a sám ji proměnil - na všechno mu stačilo pouhých 8 minut. Kdo ví kolik branek by tento hbitý štírek nastřílel, kdyby nastupoval pravidelně k zápasům. Produktivita ovšem neskutečná. Nejlepší střelce jsme měli hned dva. S 12 brankami Jaroslava Žejdlíka a Dušana Klase. Za nimi skončil s 8 brankami Marek Hošťálek, který v zimní přestávce odešel do Bystřice pod Hostýnem a Michal Václavek rovněž s osmi přesnými zásahy. Brankář Jiří Šindelek inkasoval v 18 zápasech pouhých 19 branek. Naši střelci zatížili konta soupeře hned 66 krát, průměrně jsme v zápase vstřelili soupeřům 4 branky.
    Po závěrečném hvizdu mohla začít velkolepá oslava, jelikož již bylo jasné, že nás Prusinovice nemohou bodově dostihnout a že jsme se pro sezónu 2015/2016 stali šampióny soutěže. Poslední kolo jsme měli hrát proti rezervnímu týmu Bystřice pod Hostýnem. Ti se však z důvodu malého počtu hráčů nedostavili. To nám však vůbec nevadilo a mohli jsme si alespoň mnohem více vychutnat oslavy. Do Komárna přijel i předseda OFS Kroměříž p. Kopčil, který nám slavnostně předal pohár pro vítěze III. třídy sk. A. Poté následovalo hromadné focení s fanoušky, kabinová fotka s doutníky a poté se už jenom 2 dny pilo a veselilo. Postup do okresního přeboru byl skutečností.

Sezóna 2016/2017

 

Všichni hráči, funkcionáři a fanoušci pevně věříme a doufáme, že fotbal v Komárně byl, je a snad ještě dlouho bude !