Turnaj v malé kopané - Komárno open cup 2010

V sobotu 26. června 2010, týden po ukončení jarní části sezóny „Rybníček“ opět zažil nefalšovanou fotbalovou atmosféru. Tentokrát se uskutečnil 1. ročník turnaje v malé kopané Komárno Open Cup 2010. Pořadatelé se rozhodli, že oproti minulému nultému ročníku se pokusí rozšířit počet družstev z původních 16 na 20. Což se skoro podařilo, pouze jeden tým se nedostavil a tak se v za krásného slunného letního počasí na „Rybníček“ sjelo celkem 19 mužstev. Na turnaji bylo široké zastoupení mužstev z blízkého okolí hlavní koncentrace byla z okolí Bystřice pod Hostýnem, Valašského Meziříčí, nechyběl také obhájce z minulého roku team FK Komároš, Zubr team, jež byl hlavním sponzorem turnaje či mužstvo bývalých vysokoškoláků FK Vyhlídka pod vedením R. Orla.

Turnaj se hrál ve 4 skupinách, do nichž byli kolem 9 hodiny ranní jednotlivé týmy nalosovány. Hrálo se systémem každý s každým a to vždy 2x 7 minut, ve vyřazovací části se doba prodloužila na 2x 10 minut. Ve skupinách byly k vidění místy lité boje, někdy se jednalo o jednostranné záležitosti.
    Hlavní favorit turnaje, obhájce a zároveň letošní vítěz FK Komároš postoupil ze skupiny D bez ztráty bodu a se skóre 10:1, ovšem dost je v prvním zápase potrápil Lácota team, kterého porazili pouze 2:1. Následné dvě utkání hravě zvládl a byl prvním postupujícím do čtvrtfinále. FK Komároš do čtvrtfinále doprovodil tým Juřiny, který si v zápase o postup poradil s Lácota teamem 3:0. V další skupině C si postup s přehledem zajistil tým Happy Black, jež postoupil s 10 body z prvního místa a mužstvo Arnoštových Rypáků, jež postoupili se 7 body. Ve skupině B si postup bez ztráty kytičky pohlídalo mužstvo Benficy, jež do dalších soubojů doprovodil tým Včelařů, který získal 9 bodů. Veskupině A kralovalo mužstvo s názvem Rybičky, kteří taktéž neprohráli i skóre je úctyhodné, ve čtyřech zápasech nastříleli soupeři 14 branek a jen 4 inkasovali. Z druhého místa postoupil tým Young Boys se 7 body a to zásluhou lepšího skóre, kdy se o druhou příčku dělil se Zubr teamem.

Některé týmy postoupily bez ztráty bodu, některé naopak bod ani nezískaly. Do této skupiny patří Orava team, Morké jazyk a La Legrace Equipo. A co se týče vstřelených branek tak nejméně, pouze jeden vstřelil Orava team a tým Tukanů, který ovšem díky této brance alespoň jednou zvítězil.
    Nejlepším útokem v základních skupinách se mohly pyšnit týmy: Rybičky (14), Happy Black (12), Benfica (11) a Včelaři (11). Nejlepší obranou co do počtu obdržených branek měly týmy FK Komároš (1), Benfica (2) a Young Boys (3). Naopak nejhorší obranu měly týmy Mokré jazyk (18), La Legrace Equipo (17) a Orava team (11). Po sečtení bodů, následovala krátká přestávka, jež byla určena hlavně pro občerstvení hráčů i četných skupin fanoušků jednotlivých táborů,  po které bylo na řadě pokračování turnaje a to čtvrtfinále, kde se rozhodovalo, kdo půjde dál a bude bojovat o mety nejvyšší a kdo pojede domů.

Hrál se dobrý fotbal, diváci se bavili, pivo teklo proudem a vůně dobrot z grilu se nesla široko daleko – takto by se daly charakterizovat čtvrtfinálové boje. V prvním zápase na sebe narazili Rybičky a Juřina. Tým Rybiček si s týmem Juřina hravě poradil a postoupil do semifinále. V dalším čtvrtfinálovém zápase hrali Arnoštovi Rypáci proti Benfice.Arnoštovi Rypáci zápas zvládli a mohli se jako druhý tým radovat z postupu do semifinále. Další špíl sehráli neporažení Happy Black s týmem Včelařů. Zde favorit Happy Black, jež v základní skupině neprohrál, klopýtl a překvapivě tak postoupil dále týmVčelařů. Poslední klání zvládl loňský obhájce FK Komároš a postoupil přes Young Boys Všechovice. Narýsovala se nám tak poslední čtveřice, těch nejlepších, kteří by měli bojovat o letošní primát. Do této chvíle se hrálo na dvou hřištích, po čtvrtfinálových zápasech pořadatelé připravili hřiště nové, nevyšlapané. Zde se měly odehrávat závěrečné zápasy semifinále, o třetí místo a hlavně finálový match. Po chvilce příprav a odpočinku se šlo opět na věc.

Do prvního semifinále nastoupil tým Rybiček proti Arnoštovým Rypákům. Od začátku měl mírně navrch výběr Rybiček, z čehož postupem času vyústilo 3 gólové vedení a nakonec i výhra v poměru 3:0. Arnoštovi Rypáci tak museli zkousnout hořkou pilulku a to v podobě účasti pouze v souboji o bronz. V druhém utkání narazil tým Včelařů na obhájce a dosud v turnaji neporažené borce z FK Komároš. Od prvních minut byla jasně znát značná převaha na straně obhájců a jejich náskok pohodlně narůstal až se zastavil na čísle 6. FK Komároš nedal Včelařům sebemenší šanci a vyhrál drtivým poměrem 6:0. Znali jsme vítěze i poražené ze semifinále a tak následoval „neoblíbený“ zápas o třetí „bronzový“ flek.
    Zápas o třetí místo měl tedy podobu Arnoštovi Rypáci x Včelaři. Zápas úporný a především taktický z obou stran nakonec lépe zvládli Arnoštovi Rypáci, jež si poradili s týmem Včelařů 3:1 a získali tak 3. místo čili bronzové medaile.
    Ve finále nastoupil tým Rybičky proti FK Komároš. Zápas to byl od začátku velmi vyrovnaný a možná se čekalo, že budou obě mužstva hrát opatrně na remízu. První půle byla velmi vyrovnaná. Dominovaly obrany a brankáři, útočníci se dlouho nemohli prosadit. Ovšem pak přišel zlom a hráči Rybiček prokaučovali druhý poločas a zlepšený herní projev týmu FK Komároš ve druhé půli gradoval až vygradoval k zaslouženému vítězství mužstvaFK Komároš v poměru 4:1.

Za aplausu diváků a radosti hráčů vítězného týmu se přešlo pomalu ale jistě k předávání pohárů. První byl odměněn hlavní rozhodčí turnaje Josef Koláček, jemuž patří velký dík. Odměněny  tak byly první čtyři týmy jež dostali pohár, diplom a také věcné ceny od sponzorů turnaje. Na vítěze pak čekala sladká odměna v podobě „štěněte“ piva. Nejlepším střelcem turnaje se stal hráč z týmu FK Komároš Hynek Kundera a novinkou z řad pořadatelů byla soutěž o „Playboye“ turnaje, jež vyhrál naopak hráč s nejhoršího týmu na turnaji Jan Tvrdoň, jemuž byla osobně předán upomínkový pohár za playboye turnaje.

Velký dík řediteli turnaje, zástupci ředitele turnaje, funkcionárům a dobrovolníkům, prostě všem, bez kterých by se tento turnaj sotva mohl uskutečnit. Příští rok se snad můžeme těšit znovu.