Krátké zhodnocení přípravných zápasů

09.03.2012 23:23

1. přípravný zápas: FK Komárno - Osíčko : TJ Poličná  0:2 (0:0)

    První přípravný zápas zimní přípravy sehráli naši borci na umělém hřišti ve Valašském Meziříčí s mužstvem TJ Poličná, jež je účastníkem I. B. třídy na Vsetínsku. Jednalo se o vůbec první setkání všech hráčů s míčem a na hře to bylo ze začátku znát, do poločasu jsme měli pár šancí, ale nedokázali jsme je přetavit v góly. To na druhé straně soupeř měl šancí více, ale naráželi na dobře chytajícího Šindelka. Až ve druhém poločase dokázali hráči Poličné prolomit střeleckou nemohoucnoust - dopomohl k tomu obrovskou minelou R. Nesvadba, který doslova "namazal" na první gól. Druhý gól přišel v zápětí po rohovém kopu, kdy nejvýše vyskočil stoper z Poličné a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. Hráčům nelze upřít bojovnost, ale porazili se opět chybami v obraně a nemohoucností v útočné fázi.FK Komárno - Osíčko : TJ Poličná 0:2

2. přípravný zápas: FK Komárno - Osíčko : SK Rusava  2:7 (1:1)

    Ke druhému přípravnému zápasu před sezonou nastoupili naši hráči proti týmu SK Rusava. Hráči měli v nohách 4 denní soustředění ve Valašské Bystřici, kde mimo jiné potrénovali hlavně na fyzické odolnosti a na hřišti to bylo postupem času znát. První poločas byl až vzácně vyrovnaný, papírově silnější tým Rusavy dlouho nemohl najít recept na dobře fungující obranu, ale do poločasu se jim přece jenom podařilo dostat do vedení. Za pár minut však bylo srovnáno, V. Fabián přehodil brankáře a upravil tak poločasové skóre na 1:1. Ve druhé půli už bylo na některých hráčích vidět, že jim soustředění ubralo velkou dávku sil a někteří hráči jakoby na nohách tahali těžké kameny. Rychlonozí hráči Rusavy toho bezezbytku využili a postupně nasázeli našim borcům dalších 6 branek a to ještě 4 krát nastřelili hráči Rusavy brankovou konstrukci, nám se podařilo snížit zásluhou D. Klase a konečný výsledek 2:7 nebyl zdaleka tak důležitý, jako to, že si hráči po soustředění, mohli znovu osahat míč na hrací ploše.

3. přípravný zápas: FK Komárno - Osíčko : SK Horní Újezd  1:4 (1:2)

    Třetí přípravák se narozdíl od dvou předchozích zápasů odehrál v pátek 9. 3. v 19.00 hod. na umělé trávě v Hranicích na Mor. Naše mužstvo bylo rádo, že se vůbec dalo dohromady 12 hráčů, jelikož z různých důvodů chybělo 7 hráčů a na hře to bylo znát. Od úvodních minut měli hráči Újezda navrch a také se ujali vedení, avšak za okamžik bylo srovnáno. Do poločasu jsme inkasovali ještě jednou, to když zůstal na zadní tyči neobsazený jeden z útočníků a ten dal poločasu podobu 1:2 v náš neprospěch. Ve druhém poločase nám uštědřil Újezd ještě 2 rány a výsledek 1:4 může být pro hráče i trenéra vztyčeným ukazováčkem do mistrovských zápasů.

=gio=