Krátké hodnocení půlsezóny

22.11.2011 15:21

Zhodnocení půlsezóny ročníku 2011/2012

 

    Mužstvo Komárna doznalo před začátkem letošní sezóny pestrou řadu změn. Po "kocourkovských" manévrech se změnilo vedení, odešel trenér a opora záložní řady R. Vagač, v Komárně prozatím skončili také oba brankáři R. Tvrdoň a T. Málek, kteří hájili v minulé sezóně branku a byli u toho, když Komárno dosáhlo svého nejlepšího umístění v historii - 2. místo v okresní soutěži kroměřížska. Taktéž přišli dva noví hráči. Na roční hostování přišel brankář J. Šindelek a na pozici levého beka taktéž na hostování M.Ponížil.


FK Komárno - Osíčko - sezóna 2010/2011 - 2.místo okr. soutěž sk. A

    Jinak osa mužstva zůstala stejná, ke stabilním oporám zadní řady patříí veterán J. Šindelek, který byl po odchodu trenéra I.Platka dosazen na místo hlavního kouče, neoficiálním asistentem se stal M. Palát, který byl hlavně na trénincích a na předzápasových rozcvičkách velkým přínosem pro mužstvo. Ke stabilním kamenům patří rovněž bratři Žejdlíkové, kteří doposud odehráli všechny podzimní zápasy a dokonce nevynechali ani minutu. V záloze se k dobrým výkonům rozehrál také T. Kundrát, proobrany soupeře je nebezpečnou hrozbou V. Fabián.


Hráčský kádr FK Komárno - Osíčko, sezóna 2011/2012

    Squadra Komárna v podzimní části sezóny odehrála 15 soutěžních zápasů, v 10 případech odešla z boje jako vítěz (2x Mysločovice "B", Martinice, Hlinsko, Břest, Ludslavice, Pravčice, Zahnašovice, Kostelec"B", Chvalčov), pouze 1 utkání skončilo smírně (Žalkovice "B") a 4x muselo Komárno sklonit před soupeřem hlavu (Rymice, Tučapy,Skaštice "B" a Loukov). Za 15 zápasů Komárno nastřílelo 57 branek, obrana v čele s brankářem za svá záda propustila míč v 27 případech. Nejvíce branek Komárno nastřílelo  v předposledním zápase s vedoucím Chvalčovem 8 a poté v Pravčicích a Kostelci shodně po 7. Naopak pouze jednou zvlhl střelcům prach a nedokázali vstřelit gól - prohra 3:0 v Rymicích.

    Nejdelší šňůru vítězných zápasů si Komárno připsalo od 2.10. do 28.10., kdy hráči dokázali 5x naplno bodovat a konta soupeřů zatížil přídělem rovných 30 branek. Čím se Komárno může pyšnit, tak je výhra nad do té doby vedoucím Chvalčovem vysokým rozdílem 8:2, naopak co může hráče mrzet tak je špatný výkon z "derby" zápasu proti Loukovu a prohra 1:3. Nejlepším "půlsezónním" střelcem se stal s 15 trefami kapitán J.Žejdlík, který měl průměr 1 branky na zápas, v závěsu za ním zůstal jeho bratr Martin a V. Fabián se 7 trefami. Jak se tedy podzimní část sezóny vyvíjela???


Nejlepší náš střelec podzimu

    K prvnímu zápasu naše mužstvo zajíždělo na půdu "rezervního" týmu Mysločovic. Zde naši borci doslova vybojovali výhru 2:1, to když se o góly postarali Fabián a Klas - první krok do nové sezóny se tedy povedl.

    Za týden jsme na hřišti "Na rybníčku" hostili Martinice, klub, se kterým jsme se minulou sezónu doslova porvali o druhé místo. Obměněný tým z Holešovska přijel v zalátané sestavě a na výkonu to bylo znát - vyhráli jsme v poměru 6:1 - o branky se rozdělili M. Žejdlík, bratr Jaroslav, 2x se trefil Kundrát, Fabián a jednou si hosté dopravili míč do sítě sami.


Branka J. Žejdlíka proti Martinicím

Na další zápas, který se hrál v Rymicích, tak by naši hráči nejradši zapomenuli. Po otřesném výkonu v obou poločasech jsme odjeli z Rymic z nepořízenou - prohra 3:0 byla pro některé hráče vztyčeným ukazováčkem a důrazným varováním, že zápas se nedá odchodit a samo se nevyhraje, taktéž střelecká impotence o lecčem vypovídala.


Ostudnou prohrou skončil zápas v Rymicích - 3:0

    Šanci na reparát dostali naši hráči o 7 dní později. Zajížděli jsme na půdu nevyzpytatelného Hlinska. Mužstvo z Podhostýnska se sice ujalo vedení, ale naši hráči dokázali ještě do poločasu snížit, to když se z blízka trefil Ondroušek. Ve druhém poločase bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Obrozený výkon korunovali góly Kundrát, Klas a Šindelka a Komárno si odvezlo důležité 3 body z Hlinska.


Zvítězili jsme v Hlinsku po zlepšeném výkonu ve druhém poločase - 1:4

    V neděli nato jsme hostili jednoho ze sestupivších z okresního přeboru a to tým z Tučap. V prvním poločase byli hosté jasně lepší a po třech breacích zaslouženě vedli. Poté přišlo ve druhém poločase nešťastné vyloučení brankáře Šindelka a dohrávali jsme v 10 lidech, ale i tak jsme dokázali snížit a soupeře přitlačit, ale na více než prohru o jeden gól to nestačilo - prohra 2:3.


Proti Tučapám jsme i v 10 lidech na konci zápasu sahali alespoň po bodu

    Týden nato nás čekal Břest. Předzápasový problém byl pouze s tím, kdo že se to postaví do branky namísto vykartovaného Šindelka. Příležitost dostal "press foto" a zásluhou dobře fungující obrany a produktivity svých spoluhráčů dokázalo mužstvo Komárna odvést z Břestu všechny tři body za výhru 1:4 - branky 2xŽejdlík J., Žejdlík M. a z penalty se konečně trefil Perutka.


Výhru 1:4 na hřišti v Břestu pečetil v závěru utkání z pokutového kopu R. Perutka

    Další překážkou, která Komárnu stála v cestě byla rezerva Žalkovic. Komárno přijelo na hřiště do té doby předposledního týmu v improvizované sestavě a remíza 2:2 se nakonec ukázala býti dobrým výsledkem - o branky se podělili Perutka s Klasem.

    Další neznámou pro naše barvy byl výjezd na hřiště Skaštic - tam jsme po mizerném prvním poločase prohrávali o dvě branky, ale zlepšeným výkonem ve druhé půli jsme si minimálně bod zasloužili, ale potom přišla situace z konce zápasu, kdy zbytečně neudržel nervy Orava a museli jsme zkousnout další porážku, tentokráte 3:2 - autoři branek za Komárno Žejdlík J. a překrásnou střelou z voleje Kundrát, kterou bychom mohli nazvat nejkrásnější brankou podzimní části.


Prohrálo se i ve Skašticích, především díky špatnému prvnímu poločasu

    Po sérii tří zápasů na hřišti soupeře jsme se konečně vrátili zpět na domácí hřiště, zde jsme v dalším důležitém utkání hostili, posledních pár let, dobře hrající Ludslavice. Výhra 3:2 se nerodila snadno, brzy se prohrávalo, ale poločas nakonec skončil remízou - o tu se postaral J. Žejdlík. Druhý poločas byl z obou stran aktivní a Komárno se ujalo dvoubrankového vedení z dálky se trefil M. Žejdlík a po krásné akci také střídající S. Matušů, hosté pak už jen korigovali a Komárno vedení 3:2 už nepustilo a připsalo si 3 body do tabulky.


Důležité vítězství si Komárno připsalo na začátku října v zápase proti Ludslavicím 3:2

    Právě vítězství nad silným soupeřem naše hráče zdravě nakoplo a 6 dní poté předvedlo v Pravčicích nevídanou kanonádu. O vítězství 3:7 se nejvíce zasloužil kapitán J. Žejdlík, který zavěsil 4x, jednou se trefili M. Žejdlík, Matušů S. a z penalty J. Šindelek. Kaňkou na dobrém výkonu byly snad jenom 3 zbytečně obdržené branky.


Po zápase v Pravčicích svítil na ukazateli skóre příznivý výsledek pro naše barvy

    Přístí týden jsme hostili na svém hřišti tým ze Zahnašovic. Mužstvo přijelo pouze v 10 lidech a na jejich herní koncepci to bylo znát. Komárno soupeři naložilo 5 branek, ale jednou také zbytečně inkasovalo, ale musíme podotknout, že hosté se i v neúplném počtu snažili hrát fotbal - výhra 5:1, branky 2x Žejdlík J., Orava Libor, Klas a Fabián.


Před zápasem proběhlo oficiální rozloučení s bývalým trenérem I. Platkem

    Střelecká chuť Komárna pokračovala také v dalším zápase. Rezerva Kostelce musela sklonit před kvalitou soupeře a výprask 1:7 byl z jejich strany ještě milosrdný. Vynikající výkon v zápase předvedl Fabián, který se trefil 3x, 2 branky si připsali na své konto bratři Žejdlíkové, inkasovali jsme pouze z přímého volného kopu.


V Kostelci byl důvod k oslavám hned 7x - snadná výhra 1:7

    Střelecký apetit měli hráči Komárna také v dalším zápase. Do Komárna přijel současný lídr okresní soutěže z Chvalčova. Mužstvo z Podhostýnska přijelo v improvizované sestavě a na hře to bylo znát, první poločas jsme hosty doslova drtili a výsledek 5:1 byl v první půli ještě milosrdný, ve druhé půli se již hrálo na údržbu, přesto se však podařilo ještě tři branky přidat a konečný výsledek 8:2 byl jistě pro všechny velkým překvapením - o demolici soupeře se podělili dvougóloví Klas, Fabián a Šindelek, jedním zásahem přispěl k vysoké výhře J. Žejdlík a Kundrát.


Nejvyšší výhru na podzim jsme vybojovali proti favorizovanému Chvalčovu - 8:2

    V posledním podzimním zápase přišel na řadu největší zápas půlsezóny - hostili jsme nedaleký Loukov. Derby zápas je nad všechny zápasy v sezóně, a to jistě věděli všichni aktéři tohoto zápasu. Komárno se možná nechalo ukolébat snadnou výhrou nad Chvalčovem a zápas začali špatně, do poločasu po dvou chybách v obraně prohrávali 0:2. Ve druhé půli přišlo menší zlepšení, ale také takticky dobře připravení hosté nezaháleli. Po jedné brance na každé straně tak utkání skončilo zaslouženou výhrou našeho velkého rivala v poměru 1:3, kdy si museli hosté sami srazit míč do vlastní brány.


Špatný výkon proti Loukovu znamenal domácí porážku 1:3

    Poslední představení před zimní pauzou byla předehrávka prvního jarního kola a přijelo mužstvo z Mysločovic. Nemastnou neslanou hrou jsme přeci jenom dokázali uhájit domácí prostředí, nejrychlejší brankou sezóny se o vedení postaral L. Orava, kterému stačilo pouhých 15 vteřin aby poslal Komárno do vedení. Až ve druhé půli jsme se zlepšili a dalo se na fotbal také dívat - další branky přidali J. Žejdlík a střídající bratři v triku Václav a Stanislav Matušů a uzavřeli tak podzimní část fotbalové sezóny výhrou 4:0.


Nejrychlejší branku okresní soutěže vstřelil L. Orava - v 15. vteřině zápasu

Oslava čtvrtého místa po podzimní části sezóny byla velkolepá, jíst a pít bylo co, sešli jsme se v hojném počtu a dokázali jsme se dobře bavit a myslím, že se již teď můžeme těšit na začátek jarní části, která bude doufám, alespoň tak úspěšná, jako ta podzimní.


Tak jsme čtvrtí no a cóóóóóó, no a cóóóóóóóó !

Na jaře v plné síle čest !

=gio=