Report ze zápasu: FK Komárno-Osíčko : SK Rajnochovice

30.05.2014 07:41


branky: Hošťálek 2x, Majkus, Orava - Hájek

   Poslední květnovou neděli nás v krátkém sledu za sebou čekal další z vrcholů probíhající sezóny v podobě dalšího, už 11. vzájemného derby s Rajnochovicemi. Naši hráči v předchozích deseti duelech dokázali svého soupeře porazit pouze 2x, v ostatních případech se radovaly Rajnochovice. Minulé měření sil před Velikonočním pondělím skončilo "velikonoční nadílkou" hostům domácími z Komárna v poměru 6:1. Ovšem v tomto zápase se zase začínalo od nuly. Hosté z Rajnochovic přijeli ve značně improvizované sestavě, když do základu museli nastoupit jak trenér Chromec, tak obvykle pomezní rozhodčí Ides - střídačka hostů zela prázdnoutou.

   Trenér Josef Šindelek neměl rovněž k dispozici všechny své svěřence, ovšem tyto ztráty šlo zacelit. Chyběli Palát, Klas, Kundrát a Ondroušek, ale i tak jsme měli na střídačce, oproti svému soupeři alespoň 3 hráče, kteří byli zdraví a hlavně schopni nastoupit do zápasu. Hlavním rozhodčím byl pro tento zápas delegován p. Bedřich Caletka. Slunečné, skoro letní počasí rovněž nasvědčovalo, že opět bude návštěva na tomto lokálně prestižním zápase "o vládce Javorníku" více než průměrná. Hřiště připraveno, hráči rovněž a tak mohla další řežba začít.

    V úvodní šanci zápasu se ocitla dvojice Kunz a Nevtípil, kteří však nedokázali svou silou přetlačit bílý rajnochovský val, který utěsnil prostor před svoji brankou po rychlém rohovém kopu.

    Utkání nemohlo pro domácí barvy začít lépe. Již ve 3. minutě se s míčem neukvapil na pravé straně Nesvadba, přesně přihrál ve vápně nabíhajícímu Oravovi, který se zády k brance neukvapil a předložil míč na nabíhajícího Hošťálka, který levačkou obstřelil Rýce a poslal Komárno do vedení - 1:0.

    Na druhé straně dostal míč, tak jak to má rád, na nohu Staněk, který z voleje vyzkoušel pozornost Šindelka, který však zasahovat nemusel. Komárno bylo aktivnější, do útoku přecházelo ladněji než soupeř, jehož rozehrávka byla místy ukvapená a pro soupeře lehce čitelná. Úporná obrana, to bylo to co Rajnochovice zdobilo, Komárno mělo s organizovanou obranou problémy a snažilo se využívat hlavně četné standartní situace.

    Ve 12. minutě po kombinační akci na pravé straně přišel kříž na druhou stranu kde na centr číhali Hošťálek s Orlem, první jmenovaný důrazným křiknutím dal vědět, že má k míči blíž, Orel se sklonil a dostal od Hošťálka přímý prudký zásah a nebylo jisté, jestli nemá Orel "zaražené sraní".

    Druhá čtvrthodina byla z obou stran poklidná, bez většího vzrušení. Komárno se marně snažilo bušit do obrany Rajnochovic, rajnochovští se naopak snažili držet míč co nejdále od vlastní branky, což se jim víceméně dařilo a tak byla tato fáze zápasu na šance chudým příbuzným úvodní čtvrthodinky.

    V poslední čtvrtině prvního poločasu se začalo opět něco dít před oběma brankami. Nejprve se o rozruch před domácí brankou postarali hlavičkující Staněk a chvíli po něm střilející Kubík, ovšem v obou případech si míč cestu do branky nenašel. Na druhé straně se domácí hráči prezentovali dvěma útočnými akcemi, kterým taktéž jako na straně druhé chyběla patřičná přesnost a trocha klidu a rozvahy v zakončení.

    O něco větší pozdvižení způsobila situace z 37. minuty. Vysoký míč směřující na Rýcovu branku nespustil z očí domácí kapitán J. Žejdlík a podstoupil vzdušný souboj s Rýcem, ze kterého vyšel jako vítěz právě domácí kapitán, kterého Rýc, aniž by zasáhl balón fauloval mimo své výsostné území, kterým pro každého brankáře je malé vápno a rozhodčí Caletka odpískal k nelibosti hostujících hráčů a fanoušků rozporuplný pokutový kop. K jeho exekuci se postavil zkušený Hošťálek, který však s nabídnutou situací naložil stejně jako kdysi Sergio Ramos, který poslal míč někam na oběžnou dráhu Zeměkoule.

    Poslední šanci prvního poločasu měli na svědomí hostující hráči, kteří se pokusili pokořit  zatím jistého Šindelka, ten však působil v brance uvolněně a pokud si nebyl jistý, tak míč raději boxoval do bezpečí, než aby riskoval vypadnutí míče. Poločas tak skončil těsným, ale zaslouženým vedením domácích 1:0.


    Úvod druhého poločasu měli na svých kopačkách opět více míč domácí hráči, kterým se po několika minutách podařilo vsítit druhou branku, která byla nejdříve avizovaná jako branka vlastní, ovšem v zápise byla připsána Majkusovi - 2:0. Na 3 branku byla radost pohledět, jak z naší strany udeřila zkušenost. L. Orava z pozice levého záložníka se dostal do pokutového území, otočil se s míčem a střelou v pádu pod břevno zvýšil už na 3:0 - krátce po sobě se tak prosadil synovec i strýc, kteří oba oblékají komárenský dres.

    Hosté se snažili alespoň o čestný úspěch, ale s přibývajícím časem, jakoby rajnochovským "veteránům" docházely síly o něco rychleji než jejich soupeři, mnoho času na útočné polovině Komárna nestrávili. Naopak na druhé straně dostal míč do nohy Hošťálek, příliš se s míčem nerozpakoval a napálil jej směrem na Rýcovu branku, kterému možná zasvítilo ostré slunce do obličeje, možná střelu hodně podcenil, ale rozhodně chyboval, protože mu míč propadl pod padajícím tělem do branky z kopačky Hošťálka počtvrté - 4:0.

    Rajnochovice se čestného gólu přeci jenom nakonec dočkali. Po nepříliš dobře zahraném ofsajd systému, který naše obrana pořád tvrdohlavě bez výsledku zkouší a který neumí, se za obranou jako fantom zjevil Staněk, který zkušeně počkal na ze druhé vlny nabíhajícího Hájka, kterému předložil laskominu před prázdnou branku a hosté z Rajnochovic korigovali na 4:1.

    Několik minut před koncem zápasu dobře vystřelil ze střední vzdálenosti Majkus, rovněž se snažil před branku probít Žejdlík, ale ani jedna šance v brance Rýce neskončila a tak hlavní rozhodčí, který o "něco málo" zkrátil druhou půli odpískal konec derby utkání, ve kterém byli domácí lepším mužstvem a po zásluze porazili svého soupeře z nedalekých Rajnochovic dvěma brankami Hošťálka, po jedné Majkuse a Oravy hladce 4:1.

Sláva vítězům, čest poraženým !

KEC NA KONEC: "Rajnošky přijely ve značně improvizované sestavě a na jejich hře to bylo znát. Chyběla jim dravost a nasazení, právě to, co je zdobilo v předchozích několika derby a to, s čím naši hráči vždy nejvíce bojovali. Nutno však dodat, že jsme derby zvládli, diváci, tedy alespoň ti domácí, se nenudili. O výsledku rozhodla, když pomineme sestavu hostujícího týmu, dobrá koncovka a kolektivní výkon všech hráčů, kteří se do soupeře zakousli od prvních minut a šli do utkání po hlavě a výhru v derby zápase si zasloužili a minimálně (pozn. doufám že i po Rajnochovicích) na 3 týdny, než se bude derby, tentokráte na půdě Rajnochovic opakovat, budeme vládci Javorníku - MY Z KOMÁRNA-OSÍČKA! Jen ty penalty - toť pandořina skříňka letošní sezóny. V příštím týdnu však budeme muset 3 body s Rajnochovicemi potvrdit opět na domácí půdě, proti houževnatému a nepříjemnému soupeři z Tučap." Howgh - domluvil jsem!


střídačka: Laibner, Matušů, Šenkyřík

diváci: 200

rozhodčí: Caletka