Report ze zápasu: FK Komárno - Osíčko : Sokol Záhlinice

20.06.2013 07:19


branky: Klas, Žejdlík J. 2x - Paštěka, Polák

    K předposlednímu představení na domácím hřišti v této sezóne jsme přivítali tým Sokolu Záhlinice. Mužstvo Záhlinic se v jarní části sezóny výsledkově zvedlo, když dokonce ve 4 po sobe jdoucích zápasech na začátku jara neinkasovali a díky výhrám se dotahovali na čelo tabulky. Před vzájemným měřením sil patřilo Záhlinicím 7. místo se ziskem 44 bodu. Komárno bojovalo v tomto zápase o udržení druhé pozice. Podzimní zápas obou týmu skončil tesným vítězstvím Komárna 2:1.

   Trenér Josef Šindelek postrádal pouze Orla a Fabiána. Oproti minulému zápasu se v tomto klání trenér vyvaroval všeljakému zbytečnému experimentování na postech a postavil hráče na pozice, na kterých byli zvyklí hrát po celou sezónu. Jako hlavní arbitr tohoto zápasu byl delegován p. Skyba, který půl hodiny po čtvrté přivedl obe mužstva na hrací plochu a další zápas o cenné body do tabulky mohl začít.

 


FK Komárno - Osíčko : Sokol Záhlinice

    Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, hrálo se ze zajištěných obran a na první šanci si museli diváci počkat až do 7 minuty, kdy domácí stopér a trenér v jedné osobě orazítkoval ze standartní situace břevno. Chvíli po něm se do dobré střelecké příležitosti dostal Perutka, ale přestřelil. Stejným výsledkem skončila i akce Kundráta, který stříleným centrem hledal před brankou Klase, který však na míč nedosáhl. Na úvod jsme tak byli lepším týmem, ale za nedlouho o sobě dali vědět také hosté, kteří 2x nebezpečně zahrozili, ale svou svatyni si zatím Šindelek bezpečně pohlídal.

 


Střela Josefa Šindelka ze standartní situace přistála na břevně

 

    Branka však padla na druhé straně. Hošťálek vybojoval míč nad váhajícím obráncem, zatáhl míč z levé strany do vápna a předložil míč jak na zlatém podnose svému útočnému parťákovi Klasovi, který vyhrál souboj nervů s brankářem a poslal domácí do vedení - 1:0.

 


Střelecký účet zápasu otevřel po přesné přihrávce od Hošťálka D. Klas - 1:0

    Domácí byli první brankou povzbuzeni a o dvě minuty později po vedoucím gólu se odhodlal ke střele Hošťálek, ale jeho pokus mezi tři tyče nezamířil. Zápas to byl velmi urputný, hráči obou mužstev si nic nedarovali, ovšem žádný ze zákroků nevybočil až za hranice tvrdosti. Čeho ovšem přibývalo, tak byly minifauly a hra byla místy zbytečně až moc kouskovaná z čehož pramenily četné centry do našeho pokutového území a šance hostujícího týmu.


Hosté měli několik slibných příležitostí...

    O mnoho přesnější než Hošťálek, byl na druhé straně nejlepší střelec Záhlinic Paštěka. Ten dostal míč ideálně do nohy, prošel kolem dvou bránících hráčů a rovněž Šindelek v brance byl zbytečný a ve 22. minutě bylo rázem vyrovnáno - 1:1.


...stejně jako naši hráči, ale brankář Záhlinic se činil

    Pět minut po vyrovnávající brance dostal příležitost k ohrožení branky opět Hošťálek, který na sebe vzal zodpovědnost zahrávání standartní situace. Hošťálkovi se podařilo dobře překopnou zeď i umístit střelu k pravé tyči, ovšem hostující brankář jeho úmysl dobře přečetl a robinsonádou jeho pokus zneškodnil na roh. Čeho bylo v zápasu dostatek, tak bylo dlouhých autů, které však obrana Záhlinic bez problémů odvracela do bezpečí - hráčům chyběla dravost a lepší výběr místa.

 


...stejně jako na druhé straně náš J. Šindelek

    Naši hráči však rohový kop rozehráli špatně a hosté se dostali do rychlého protiútoku, které je zdobily po celý zápas. Rychle přenesli hru zleva do prava až před branku kde byl osamocený hráč, který vystřelil přesně do prostoru kde se naštěstí pro Komárno zrovna nacházel brankář Šindelek, který tuto střelu vytěsnil nad horní tyč. To bylo na dlouho z naší strany vše a hra se přesunula na naši polovinu, kde hosté lépe kombinovali a naši hráči přestali běhat, napadat soupeře a tak byli logicky bez míče a bez toho se branka vstřelit nedá.

Do vedení poslal Komárno kapitán J. Žejdlík - 2:1

    

    Naše druhá branka byla jako blesk z čistého nebe. Centr stopera Šindelka mířil do vápna, kde si míč jako správný kapitán našel J. Žejdlík, trkl do něj hlavou a za pomocí tyče překonal brankáře Záhlinic podruhé a mohl se radovat z vedoucí branky 2:1.

 


...jenže ke konci poločasu srovnal po centru z pravé strany Polák - 2:2

    Od naší druhé branky jako bychom se už viděli na poločasové klobásce. Hosté převzali iniciativu závěrečné desetiminutovky. První hrozba zůstala ještě nepotrestána. Ta druhá nikoliv. Po faulu u pomezní čáry hosté rychle rozehráli, nakopli míč do pokutového území, kde si na zadní tyč naběhl nikým neobsazený Polák a vrátil utkání, těsně před závěrečným hvizdem první půle, opět nerozhodný stav - 2:2.

 

    Začátek druhého poločasu byl obdobný, jako začátek jeho prvního bratra. Od první minuty jsme chtěli na soupeře vlétnout a pokusit se opět gólově odskočit. Blízko k brance byl 2 minuty po začátku Kundrát, ke kterému se nějaký záhadným způsobem dostal míč, ovšem Kundrát byl možná sám překvapený, že se k němu míč dostal a slabou střelou brankáře ani příliš neohrozil.

 


Poslední slovo však měl opět J. Žejdlík - 3:2

    Kundrátovi nevyšla střela, ale centr v 50. minutě byl přímo na jedničku. Z pravé strany se neukvapil, připravil si míč a poslal krásný "rohlík" mezi malé vápno a penaltu, kde si na svoji vzduchem plachtící kořist počíhal podruhé v zápase J. Žejdlík a opět vzkázal hostující obraně, že se nevyplácí nechávat ho osamoceného - 3:2.

 


Brankáři byli v této fázi zápasu pod velkým tlakem

    V 54. minutě mohl být stav opět vyrovnaný. Domácí obrana zaspala kombinaci hostů a jeden z útočících hráčů Záhlinic se řítil sám na brankáře Šindelka, ten se pokusil vykrýt co největší prostor a tak se také stalo - střela jen těsně prošla kolem tyče. Zahanbit se nenechal ani brankář Záhlinic na straně druhé, když konečky prstů vytěsnil pokus Šindelka nad branku.


...ale střelci naráželi na dobrou obranu a gól už nepadl

    Závěrečná půlhodina byla ve znamení zoufalého tlaku Záhlinic a pokusy o vyrovnání na straně jedné a pečlivým bráněním jednobrankového vedení na straně druhé. Více ze hry v této fázi měli určitě hostující hráči, kteří nás několikrát zle sevřeli na vlastní polovině, ale chyběla jim častější a hlavně přesnější střelba. 10 minut před koncem vyzkoušeli záhliničtí z dálky Šindelkovu pozornost, ale tato střela dopadla, stejně jako na druhé straně střelecký pokus o hattrick v podání J. Žejdlíka.


FK Komárno - Osíčko : Sokol Záhlinice  3:2 (2:2)

    Domácí hráči tak dokázali udržet až do závěrečného hvizdu jednobrankové vedení a mohli se po těžkém a velmi vyrovnaném zápase podělit o svoji radost z vítězství nad dobře hrajícími hosty ze Záhlinic se svými fanoušky a pozvat je na příští týden, kdy na naše hřiště "Na Rybníček" přijede lídr soutěže z Ludslavic.

...do prdele jazyk vrazit !