Report ze zápasu: FK Komárno - Osíčko : TJ FO Chvalčov

23.08.2013 16:34

branky: 15. a 43. Hošťálek, 18. z pen. Majkus - 13. Vaněk, 73. Vaculík

    Hned druhý zápas okresní soutěže sk. A proti sobě svedl dva geograficky nedaleké sousedy a rivaly. Soupeřem našeho týmu bylo mužstvo TJ FO Chvalčov. Tým z podhostýnska přijel na hřiště "Na Rybníček" zdravě nabuzen po vítězství v prvním kole proti Rymicím, když na domácí půdě zvítězil v poměru 5:1. V minulém soutěžním ročníku nebylo našim hráčům po zápase na Chvalčově příliš do zpěvu. Prohra 6:2 znamenala nejvyšší porážku FK Komárna - Osíčka za poslední 4 roky. Vše tedy nasvědčovalo, že i v tomto zápase bude k vidění spousta osobních soubojů, branek a zajímavých okamžiků, jako tomu bylo v zápasech v předchozích letech.

    Trenér Josef Šindelek tentokráte postrádal více hráčů, než tomu bylo v prvním domácím zápase. Chyběli zranění Klas a Nesvadba, dovolenkující Perutka, Orel, Vagač a M. Matušů. Ovšem i tak musel trenér pouvažovat a postavit přítomné hráče na místa, kde budou své úkoly plnit na více než 100%. V útoku nastoupila dvojice zkušených bojovníků Hošťálek s Oravou, na pozici předstopera se tentokráte stáhnul kapitán J. Žejdlík, záložní řadu dirigoval opět výborně hrající T. Majkus. Jako hlavní rozhodčí byl pro tento "derby" zápas delegován pan B. Caletka. V krásném letním počasí a před výbornou diváckou návštěvou čítající 150 hlav mohl zápas mezi domácím FK Komárnem - Osíčkem a TJ FO Chvalčovem po úvodním hvizdu hlavního rozhodčího začít.

FK Komárno - Osíčko : TJ FO Chvalčov

    Od začátku utkání se na hřišti odehrával boj o každý metr volného prostoru, které ani jedno mužstvo nedalo tomu druhému zadarmo. Opatrný úvod zápasu posléze ovládli hostující hráči Chvalčova, kteří měli míč více na svých kopačkách a postupem času se stále více a více tlačili na dostřel Šindelkovy branky. Hosté měli dvě pološance, resp. střely z poza pokutového území, které však příliš problémů nenadělaly. A tak si museli diváci počkat na první gól do 13. minuty, ovšem tento gól provázela řada diskuzí a hádek s hlavním rozhodčím. Hostující útočník Vaněk zůstal za naší obranou dobrého půl druhého metru až k němu doputoval míč tak ani sám hráč nevěděl co má dělat, pomezní signalizoval postavení mimo hru, ovšem hlavní rozhodčí nechal pokračovat ve hře a pro Vaňka už nebyl problém obelstít vracejícího se obránce a poté i brankáře Šindelka a Chvalčov se dostal do vedení - 0:1.


Úvod zápasu patřil Chvalčovu, který přišpendlil Komárno před pokutovým územím

    Komárno se však nenechalo touto situací příliš dlouho rozhodit a odpovědělo takřka v zápětí. Za hranicí pokutového území si míč vzal do své patronace nejlepší komárenský střelec M. Hošťálek, uvolnil se a přesnou střelou o tyč vrátil rychle skóre zápasu opět na nerozhodné - 1:1.


Na 1:1 srovnal dvě minuty po úvodní brance zápasu M. Hošťálek

    Komárno vyrovnávací branka nabudila do útoku a hosté nevěděli chvílemi, kde jim hlavy stojí a v 18. minutě museli hostující hráči zastavit pronikajícího Hošťálka pouze za cenu faulu a kopala se penalta, proti které hosté ani moc neprotestovali, protože podražení bylo evidentní. K exekuci pokutového kopu se postavil T. Majkus a nechytatelně pod víko poslal Komárno do jednobrankového vedení - 2:1.


Branku na 2:1 vstřelil z pokutového kopu T. Majkus

    Po druhé brance Komárna převzal otěže zápasu pevně do svých rukou opět Chvalčov, který v krátkém časovém sledu 2x nebezpečně zaměstnal celou obranu i brankáře Šindelka a obrana měla co dělat, aby těsné vedení ještě chvíli vydrželo. Závěrečná čtvrthodina zápasu byla ve znamení osobních soubojů a četných přerušení, které ubíralo na jinak výborné kvalitě zápasu.


Zle dotírali hráči Chvalčova....

    Deset minut před koncem zápasu prodloužil dlouhý míč z obrany hlavou za sebe střelec první komárenské branky Hošťálek, našel nehlídaného nabíhajícího Oravu, který chtěl míč poslat pod břevno, ovšem tentokráte své mířidla správně neseřídil a o pár decimetrů branku ve výborné příležitosti minul.


Spálená šance v podání "žolíka" L. Oravy

    Málem se potvrdilo staré oklepané "nedáš - dostaneš". Chvalčov rychle přesunul hru z obrany do útoku a velkou příležitost musel hasit až vracející se Žejdlík, který v poslední chvíli míč vypíchl na roh. Následně Chvalčov naše hráče uzavřel v pokutovém území a v krátkém časovém sledu jsme mohli zaznamenat 3 rohové kopy hostujícího týmu, které jsme však přečkali ve zdraví.


Chvalčov sahal po vyrovnání, Komárno však bylo proti...

    5 minut před koncem zápasu jsme měli i my možnost zahrávat kop od rohové zástavy po krásné táhlé střele M. Hošťálka, kterou musel brankář vyrazit na roh. Z rohu se na zadní tyči kde se vzal, tu se vzal objevil nikým neatakovaný M. Žejdlík, kterému se však kulatý nesmysl mezi 3 tyče, i přes spoustu volného místa a času, nepodařilo.


Hlavičkující M. Žejdlík měl spoustu času, ovšem selhal

    Už už to vypadalo, že se obě mužstva rozejdou do kabina za těsného vedení domácího týmu, když jeden z hráčů Chvalčova fauloval na 25 metrech. K míči se postavil zkušený M. Hošťálek a krásnou střelou k levé tyči nedal brankáři šanci a akcie Komárna raketově vzrostly a o mnoho veseleji se šlo do kabin domácím, kteří vedli po prvním poločase 3:1.


Krásnou trefou upravil Hošťálek na poločasových 3:1

    Začátek druhého poločasu byl ve znamení pozorného bránění dvoubrankového vedení Komárna na straně jedné, na straně druhé marné dobývání ze strany Chvalčova. Komárnu dobře fungovala obrana, v zadních řadách se řešily rodící se útoky hostů jednoduše a to nabourávalo pokusy Chvalčova o vyrovnání o vyrovnání. Naopak Komárno se díky náskoku, které získalo v prvním dějství spoléhalo na brejkové situace. Ve velké příležitosti se ocitl Hošťálek, který se uvolnil, a vystřelil jen těsně vedle pravé tyče - škoda že neviděl na pravé straně úplně volného Majkuse, který by měl před sebou prázdnou branku.


Ve velké šanci se ocitl kanonýr M. Hošťálek

    S přibývajícími minutami se hostující hráči stále více a více tlačili před branku Šindelka, ovšem mnohdy díky individuálním chybám se připravili o dobrou střeleckou pozici a tím pádem i o možné branky. To Komárno bylo v útoku o něco efektivnější, po kolmici se dostal do střelecké příležitosti z pravé strany opět M. Hošťálek, ale hattrick mu v dnešním zápase nebyl souzen.


Ani na podruhé se Hošťálek neprosadil

    V 70. minutě dostali hosté dobrou příležitost v podobě zahrávání standartní situace z 25 metrů, ovšem zkušený záložník Chvalčova s touto nabídnutou situací naložil prachmizerně a pouze poškádlil ochrannou síť za domácí brankou. Ovšem to nemuselo hostující hráče dlouho mrzet.


Z této nadějně vypadající standartní situace se skóre zatím neměnilo

    Protože za 3 minuty se diváci dočkali zdramatizování zápasu. Po rohovém kopu, který se moc nepovedl nechal nepochopitelně nejzkušenější hráč a trenér v jedné osobě projet míč kolem tyče, kterou v tu chvíli bránil - to zaskočilo všechny bránící hráče, kteří jen sledovali jak na zadní tyči tento neposedný míč uklízí do sítě neobsazený a neméně překvapený Vaculík - 3:2.


Špatně vyhodnotil situaci u tyče postavený Šindelek a dovolil hostům skórovat 3:2

    Štastná branka hostující Chvalčov zdravě nabudila a v poslední čtvrthodině to byli právě hosté, kteří měli více ze hry a sahali po vyrovnání. Po průniku z pravé strany musel vytáhnout zákrok utkání Šindelek, který zneškodnil nebezpečnou střelu z pravé strany a za pomocí vracejících se obránců hrozící vyrovnání stavu odvrátili. V posledních minutách zápasu se hostující hráči snažili o vyrovnání ještě střelami ze střední vzdálenosti, ale jejich pokusům chybělo to nejdůležitější a to přesnost.


Vítězství zachránil v posledních minutách zápasu brankář Šindelek

    Komárno se v závěru stáhlo do obranné ulity na vlastní polovině a s vypětím všech sil, kdy bylo na hráčích vidět, že už se nemůžou dočkat až hlavní rozhodčí naposledy foukne do píšťalky, vyrovnání soupeři nedovolilo a tak se mohli hráči radovat z doslova vydřeného vítězství nad kvalitním a zdatným soupeřem z Chvalčova v poměru 3:2 a po zásluze si tak vychutnat děkovačku s přihlížejícími diváky a pořádně od plic si zakřičet vítězný pokřik.


Vítězný pokřik v podání FK Komárna - Osíčka

RESUMÉ: "V utkání, které rozhodně mělo svoji kvalitu rozhodla větší houževnatost a bojovnost domácího týmu, který ač oslaben o několik hráčů základní sestavy, tak dokázal s kvalitním soupeřem s Chvalčova držet krok a hlavně díky prvnímu poločasu kdy byl v útoku efektivnější. Mužstvo podalo výborný kolektivní výkon a ukázalo, že sérii, kterou drží na domácí půdě, jež čítá 25 zápasů bez porážky, není dílem náhody, nýbrž kvalitní týmové práce."

 

střídačka: Matušů V., Laibner

diváci: 150

rozhodčí: Caletka B.