Report ze zápasu: SFK ELKO Holešov "B" : FK Komárno - Osíčko

15.04.2014 10:26

 


branky: Uruba 3, Barták 2, Horák, Leško, Hlobil, Labancz, Plachý 

Další zastávkou našich fotbalistů v cestě za úspěšnou sezónou 2013/2014 byl výlet k vedoucímu celku naší soutěže na hřiště SFK ELKA Holešova "B". Rezerva města Holešova působí v dosavadním průběhu soutěže jako velký suverén. V probíhající sezóně doposud mladé pušky Holešova nepoznali hořkost porážky a jednoznačně kralují celé soutěži. Domácí "La vecchia Signora" v letošní sezóně pouze jednou remizovala 1:1  a to právě v prvním vzájemném měření sil obou mužstev na hřišti v Komárně. I postavení obou mužstev v tabulce napovídalo, že by se mohla v nedělním dopoledni odehrávat na hřišti ve Všetulích kvalitní podívaná se vším všudy.

Trenér Josef Šindelek uvažoval, jak proti mladému a běhavému mužstvu, kterým rezerva Holešova bez pochyby je, uspět. Absentujících hráčů bylo hned několik - chyběla šestice Kunz, Nesvadba, Ondroušek, Matušů, Pitřík a Orel a tak se trenér rozhodl, že vystuží obranu a postaví se na své obvyklé místo na stopera, kde by mu měl černou práci dělat rychlý kapitán J. Žejdlík. V útoku se opět představilo duo Hošťálek - Palát. Jako hlavní rozhodčí byl pro tento významný zápas delegován p. Skyba. Na pažitu ve Všetulích tak nic nebránilo, aby se mohla strhnout bitva dvou, prozatím nejlepších mužstev soutěže.

    Zápas začal oboustranně opatrně, avšak po úvodním oťukávání obou mužstev to byli domácí, kteří rasantně převzali taktovku zápasu. V 5. minutě si domácí několikrát v obraně vyměnili míč a dlouhým nákopem za ukolébanou obranu se dostali až do těsné blízkosti Šindelka, kterého se domácímu hráči nakonec podařilo na dvakrát prostřelit a domácí rychle vedli - 1:0.

    Rychlá úvodní branka, jako by našim hráčům sebrala vítr z plachet a soupeři narostla křídla. Odpovědět na rychlou branku mohl po přesném pasu mezi obránce Klas, ovšem nabídnutou šanci ležérně prohospodařil a brzká odpověď se nekonala. Naopak domácí převzali otěže zápasu pevně do svých rukou. V 19. minutě se po levé straně protáhl domácí středopolař, nahrál pod sebe na malé vápno, kde se rychle zorientoval domácí hráč a střelou, kterou nejprve Šindelek vyrazil na tyč a následná dorážka byla "tak prudká", že museli síť, kterou míč prolétl skrz poté chvíli dávat do kupy :-) - 2:0.

    Chvíli po druhé brance to vypadalo, že bychom se mohli gólově prosadit i my. Narážečku mezi Palátem a Hošťálkem zakončoval pěknou střelou na zadní tyč Kundrát, ovšem chyběla přesnost. A tak udeřilo na straně druhé. Rychlý aut zprava překvapil Nevtípila i brankáře Šindelka a střelou na vzdálenější tyč upravovali domácí už na 3:0.

    Hru domácích zdobila především přesnost a správné načasování přihrávek. Nejinak tomu bylo v 35. minutě kdy se naši hráči nechali až příliš strhnout hrou a rychlým přenesením se domácí dostali opět za záda obrany a Šindelek byl na křižnou střelu opět krátký 4:0. Tento gól znamenal definitivní konec našich nadějí na cokoliv kloudného v zápase udělat.

    Pátá branka padla v 39. minutě když se mezi našimi obránci jako nůž máslem prosmýkl holešovský hráč a "rukavice" byla na světě - 5:0. S poločasovým hororovým stavem chtěl ještě něco udělat kapitán J. Žejdlík, ale jeho tvrdou střelu zlikvidoval domácí brankář. Ještě jednou mohli domácí rozvlnit síť za frustrovaným Šindelkem, ovšem tentokráte se proti domácímu hráči vytáhl a mohl spolu se spoluhráči odejít do kabin za velice nepříznivého stavu - 5:0 pro holešovskou rezervu.

Poznámka: "O poločase jsem byl svědkem rozcvičení i čtyřnohého přítele člověka v domácích barvách a jak jsem viděl, jak si rozumí s míčem a jak je rychlý na míči, tak jsem se jen modlil, aby tento štírek nenastoupil do zápasu a neudělal z někoho z našich krajních beků trhací kalendář - na to stačili hráči samotní."

    Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním, alespoň vstřelit alespoň nějakou branku, nezranit se na příští derby zápas a nepřipustit soupeři, aby si otevřel střelnici. To první se nám málem povedlo po osmi minutách hry, když se v dobré pozici ocitl Hošťálek, ale jeho záměr bohužel pro nás vystihl domácí brankář a sebral tak našemu útočníkovi radost ze vstřelené branky.

    Naopak to byli domácí, kteří pokračovali v kanonádě. Na 6:0 zvyšovali holešovští v 57. minutě polocentrem, který si z těžkého úhlu nakonec cestičku do branky přeci jenom proklestil. O šest minut později už to bylo 7:0, když rozbor naší obrany domácí nakonec dotáhli až do gólového zakončení. Minutu na to se zjevil v dobré palebné pozici Majkus, ale jeho střelu vyškrábli domácí jen na roh, ze kterého jsme vytěžili kulové. 

    Domácí hráči byli jako dravá bestie, pořád neměli dost a neustále zaměstnávali naše hráče dravostí, bojovností a chutí do hry obranu za což byli odměněni osmou brankou v síti bezmocného Šindelka, kterého muselo být líto i domácím - 8:0. Herní projev našeho mužsva nebyl zase až tak hrozný jak by odpovídal výsledek, ovšem domácí dokázali trestat jakékoliv i drobnézaváhání a když ucítili možnost skórovat, tak do toho šli po hlavě.

    Tak jako domácí hráč, který nevypustil v pokutovém území  souboj s M. Žejdlíkem a chytře vybojoval pokutový kop, se kterým domácí naložili mazácky a kráným "angličanem" zvýšili už na katastrofických 9:0.

    Závěrečná desetiminutovka byla ve znamení touhy domácích vyprovodit druhý celek tabulky dvouciferným rozdílem, což se jim v závěru zápasu po samostatné akci povedlo a "desítka" byla na světě - 10:0. V závěru zápasu se nám lehce zranil brankář Šindelek a i proto, že výsledek zápasu byl takový jaký byl, tak rozhodčí neváhal a v 89. minutě ukončil zápas, který byl od začátku pevně v moci domácích, kteří si s chutí zastříleli a zvítězili 10:0.

Výsledková tabule po zápase hovořila za vše! Sláva vítězům, čest poraženým.

KEC NA KONEC: " Po nedělním zápase můžeme krásně vidět, že nemůžeme chtít hrát s týmem, který je na tom jak fyzicky tak řekl bych i v celkovém měřítku technicky lépe vyrovnaný fotbal. Měli jsme hrát zaďoura, a nesnažit se hrát fotbal, prostě jenom bořit a ne tvořit (ikdyž ani to nám moc nešlo). Přesto bylo jasně vidět, že domácí tým nemá v naší soutěži co dělat a jistě půjdou letos nahoru. Dneska to byl souboj kočky a myši, chvílemi naši beci nevěděli kam dřív skočit. Čeho můžeme litovat je naskytnuté šance na vyrovnání ze začátku zápasu na 1:1, to by možná zápas neměl takový jednoznačný spád - pak už to byla jenom otázkou kolik dostaneme. Možná to bylo nezvykle brzkým začátkem, možná životosprávou, možná přemotivováním. Přesto nám nezbývá než se z tohoto ojedinělého, hrozivého debaklu vzpamatovat, vzchopit se, shodit ze sebe ten z ostudy ušitý kabát a na Holešov rychle zapomenout a pořádně se soustředit na příští zápas, ve kterém půjde o více než 3 body do tabulky - půjde o  prestiž derby a neporazitelnost, kterou doufám proti Rajnochovicím i nadále uhájíme a vstoupíme tím do historie." Hawgh - domluvil jsem!

střídačka: Orava, Šenkyřík

diváci: 90

rozhodčí: Skyba