Report ze zápasu: Sokol Hlinsko pod Hostýnem : FK Komárno - Osíčko

04.04.2014 09:02


branky: Zdráhal, Hačunda - Palát, Žejdlík J.

    Po dlouhém zimním spánku se k životu probudila i poslední třída kroměřížského okresu a hráči i fanoušci netrpělivě očekávali první mistrovské utkání. Za krásného jarního počasí zajížděli naši hráči na půdu blízkého soupeře, kousek za Bystřici pod Hostýnem, do Hlinska. Na úvod si naši hráči nemohli přát lepšího soupeře. Domácí tým se nacházel na předposlední příčce tabulky, kdežto naše barvy přezimovaly na krásném druhém místě - bodový rozdíl mezi oběma soupeři byl propastných 21 bodů a tak o favoritovi v tomto utkání nebylo sebemenších pochyb, ikdyž po zkušenostech z minulých let všichni ví, jak nepříjemným soupeřem umí Hlinsko být.

    Trenér Josef Šindelek, který pro tento zápas vyměnil kopačky za trenérský zápisník, měl pro úvodní kolo k dispozici celkem 15 hráčů. Zraněných a jinak absentujících hráčů bylo dost. Dlouhodobě chybějícího Perutku doplnili Matušů V., Orel, Pitřík a těsně před zápasem i náš hlavní brankář Jiří Šindelek, který pro drobné zranění pustil do branky adekvátního náhradníka, jinak hráče z pole, Luďu Kunze. V obraně nastoupili Laibner, Nevtípil, Nesvadba a kapitán mužstva J. Žejdlík, záloha hrála ve složení Kundrát, Majkus, Klas, Žejdlík M. a útok jsme měli doslova ligový, když vedle sebe nastoupili Hošťálek a navrátilec do komárenských řad Marian Palát.

    

    Úvod zápasu byl oboustranně opatrný a bylo na obou mužstvech vidět, že se na hřišti po dlouhé zimní přestávce teprve hledají a sehrávají. Na kráse uvodních minut nepřidal ani hrbolatý terén, na kterém bylo rovněž vidět, že se teprve probouzí ze zimního spánku a po celý zápas byl terén tím největším soupeřem obou mužstev. Na úvodní šanci jsme si museli počkat až do 9 minuty kdy se ze střední vzdálenosti opřel do míče M. Žejdlík, který zakončil postupný útok komárenského mužstva. O 4 minuty později se invidividuálně dokázal uvolnit "novic" v sestavě Palát, který se rychlou kličkou zbavil svého obránce, který ho ve vápně vzal přes nohy, ovšem k překvapení všech zůstala píšťalka hlavního rozhodčího po zimě asi taky zamrzlá, protože takové penalty se prostě pískat musí. Tato situace naše hráče doslova nakrkla a místo toho, abychom se z tohoto momentu oklepali, tak jsme se zbytečně soustředili na jiné věci, než na fotbal. 

    V 21. minutě se po dobré kombinaci útočníků dostal na dostřel domácí klece Hošťálek, kterému však křižná střela na zadní tyč nevyšla podle jeho představ. Úvodní branka padla až po 30 minutách hry. Komárno na pár minut zavřelo soupeře před jeho pokutové území, střelu do tyče vyprodukoval Hošťálek. Chvíli poté se nedokázali domácí obránci zbavit míče, ten se dostal ke Klasovi, který našel lehkým a přesným centrem v pokutovém území Paláta, který přesně umístěnou hlavičkou nedal brankáři šanci - 0:1. 

    Štěstí zkoušel hlavou po rohu Laibner, Klas naopak nechal vyniknout domácího brankáře, který Klasovu hlavičku zády k brance, vyrazil na roh.

 

    Po úvodní brance jsme chvíli pokračovali v náporu a připravovali jsme si i pološance, ovšem chyběl důraz a přesnost v zakončení a tak co se nestalo. Udeřilo na druhé straně. Z ojedinělé návštěvy na naší polovině domácí rychle vyrovnali. Obrana si s míčem hrála až moc profesorsky a následovala ztráta míče a rychlý míč za obranu, kde byl v ofsajdovém postavení domácí hráč Zdráhal, kterého však sudí pustil do zakončení a ten prostřelil padajícího Kunze a bylo vyrovnáno - 1:1.

    Po vyrovnávací brance mohli jít domácí dokonce do vedení, ovšem tentokrát byl Kunz na místě a vyrazil míč na roh. V prvním poločase se ještě 2x do zakončení zkoušel prodrat Hošťálek, v prvním případě mu na poslední chvíli míč ukopl vracející se obránce, ve druhém případě se mohl zachovat více týmově a nahrát z druhé vlny nabíhajícímu Majkusovi, který byl v lepším postavení. První půle tak skončila nerozhodným výsledkem 1:1.

    Druhý poločas přinesl v řadách Komárna změnu v rozestavení, když se na pozicích obránce a záložníka prohodili bratři Žejdlíkové a na hře to bylo hned poznat. Kapitán znatelně rozběhal zálohu a hra měla od začátku větší spád než v poločase prvním a netrvalo dlouho a Komárno se opět ujalo vedení. Po rychlém založení útoku se u postranní čáry uvolnil Hošťálek a našel v pokutovém území nehlídaného J. Žejdlíka, kterému střela až tak ideálně nesedla, ovšem po technické stránce se střele "alá koníček"  nedalo nic vytknout a míč doputoval za záda bezmocného brankáře - 1:2.

    Na druhé straně byli blízko ke gólu domácí po rohovém kopu a špatném obsazení hlavičkujícího hráče. Kunz v brance byl již překonán, ovšem za brankáře tentokráte zastoupil Nesvadba, který neposedný míč odkopl do bezpečí. V 56. minutě se dostal ke střele bodlem Majkus, o pár minut později zkoušel štěstí Hošťálek, ovšem obě tyto střely mířili mimo tři tyče.

    Domácí ve druhém poločase prakticky nekousali, spoléhali na nakopávané míče co nejdále od své branky, čímž učinně znechucovali našim hráčům hru. V 73. minutě se v dobré šanci ocitl Laibner, který zužitkoval svoje centimetry, avšak hlavou mířil pouze vedle levé tyče domácí svatyně. Čtvrt hodiny před koncem byl k vidění krásný fotbalový moment - brankář se vytáhl proti střele Paláta, která měla gólové parametry, a tvrdou a přesnou střelu vyškrábl na břevno. 

    10 minut před koncem zápasu se snažil na 2x prosadit Hošťálek, který chtěl rozhodnout o osudu utkání, ovšem jeho průnik s problémy uhasila domácí obrana odkopem k Majkusovi, který své mířidla rovněž neseřídil na žádoucí směr. O minutu později se dostali do konfliktu Hoštálek s obráncem domácích, kterého Hošťálek popíchnul a domácí hráč vyletěl jako čertík z krabičky a nesportovní chování potrestal hlavní arbitr červenou kartou pro domácího hráče a Komárnu se naskytla možnost zasadit Hlinsku ránu z milosti. Ovšem co čert nechtěl, stal se pravý opak. Naši hráči než aby se soustředili na závěr zápasu tak nepochopitelně propadli a přišel zbytečný faul. Centr mířící do našeho pokutového území nedokázal nikdo z hráčů, ani brankář Kunz odvrátit a ten propadl až za obranu k úplně volnému Hačundovi, který jak sám říkal, v životě tak jednoduchý gól ještě nedal, a měl pravdu, gól to byl opravdu z kategorie velmi laciných, až hloupých - 2:2.

    To bylo vše co mohli diváci v zápase druhého týmu s  předposledním vidět. Po nerozhodném prvním poločase se obě mužstva jednou prosadila i v poločase druhém a utkání skončilo překvapivou remízou 2:2

KEC NA KONEC: "Úvodní zápas sezóny jsme nezvládli úplně dle našich představ. Terén nebyl ideální, rozhodčí pod parou, počasí luxus. Se soupeřem jako je Hlinsko se musí hrát od začátku naplno, dát rychle dvě branky a soupeř se položí - nestalo se tak. Zbytečně jsme dovolili soupeři hrát, spousta individuálních chyb nás stála spoustu sil, které poté chyběli třeba v soubojích 1 na 1. Důkazem, že je potřeba aby celý tým šlapal na své maximum, je odraz výsledku zápasu. Někteří hráči makají, někteří se vezou a to je špatně. Hlavně ležérně vypuštěný závěr zápasu je na facku. Do příštího zápasu se musí hráči vzpamatovat a povinně urvat doma 3 body s Kostelcem u Holešova "B". Howgh - domluvil jsem."

střídačka: Ondroušek, Šenkyřík, Orava, Šindelek Jo.

diváci: 50

rozhodčí: OFS Přerov

=gio=