Reportáž ze zápasu: FK Komárno-Osíčko : TJ Chvalčov

13.09.2012 09:07

FK Komárno-Osíčko : TJ Chvalčov  5:4  (2:1)

branky: 3. a 67. Žejdlík J., 21. a 52. Žejdlík M., 72. Hošťálek - 2. a 60. Zmeškal, 49. Černý, 58. vlastní

 

"Divoký západ na Rybníčku"

 

    Diváci, kteří navštívili nedělní utkání mezi domácím mužstvem FK Komárnem-Osíčkem a hosty z TJ Chvalčova určitě času stráveného v neděli na hrišti "Na Rybníčku" nelitovali. Zažili přestřelku jako na divokém západě, kterou tady diváci ani samotní hráči dlouho nepamatují. Zápas plný branek, zvratů, brankových příležitostí a napínavých momentů, který nám aktéři obou mužstev nabídli nakonec dovedli domácí hráči do vítězného konce.

    Náš soupeř TJ Chvalčov okupoval před zápasem 2. pozici, když za předcházející 4 zápasy získali chvalčovští plný počet (12 bodů) a od první mety je dělilo pouze horší skóre než měly vedoucí Rajnochovice. To naše mužstvo nevstoupilo do soutěže nijak zvlášť oslnivě. Za 4 zápasy naši borci nasbírali shodný počet 4 bodů, za jednu domácí výhru a remízu, jinak v obou venkovních zápasech naši hráči propadli a vždy odjížděli ze hřiště soupeře s prázdnou.

    Trenér Josef Šindelek měl před zápasem k dispozici téměř kompletní hráčskou základnu (chyběli jen Perutka a Orava) a tak mohl zvažovat koho kam postavit, aby se zápas proti papírově silnějšímu soupeři zvládnul. Obrana zůstala oproti minulému zápasu neměnná, naopak na levé straně zálohy se objevil Fabián, útok posílil J. Žejdlík a v záložní řadě se představila dvojice Hošťálek - Žejdlík M. V neděli nad Komárnem panovalo krásné, slunečné počasí a tak všechny aspekty naznačovaly, že dnes bude k vidění nefalšovaná fotbalová podívaná.

 

    A předpověď se nemýlila. Již od prvních minut bylo zřejmé, že obě mužstva mají velké ofenzivní choutky. Jako první se o ně s diváky podělili hosté, kteří rychlou přímočarou akcí již ve druhé minutě otevřeli gólový účet zápasu - autorem branky Zmeškal - 0:1.

    Hosté z Chvalčova se však z brzkého vedení neradovali dlouho. Ihned po rozehrávce se směrem kupředu rozběhl s míčem Kundrát, poslal míč před branku, kde si jej našel kapitán J. Žejdlík a rychle vrátil utkání nerozhodný výsledek - 1:1.

    Zápas poté pokračoval ve svižném tempu, akce střídala akci, šance šanci a hráči obou mužstev jezdili nahoru - dolů, což se divákům líbilo. Hosté se prezentovali kombinačním fotbalem, když dobře rozehrávali akce již od obrany a přes zálohu se dostávali do nebezpečných šancí. Šindelek se v prvním poločase několikrát vytáhl. To domácí Komárno spoléhalo především na rychlé brejky po stranách a následné centry do pokutového území, ze kterých jsme chtěli využít naší silné zbraně v podobě standartních situací.

 

    V 21. minutě jsme měli výhodu zahrávání standartní situace, kterou jsme rozehráli na krátko, přišel centr do pokutového území, kde souboj s brankářem podstoupil M. Žejdlík a nakonec z něj vyšel jako vítěz, protože byl u míče dřív a trknutím "alá Kozlík Šikula" poslal Komárno poprvé v zápase do vedení - 2:1.

    Zhruba po půl hodině hry měli možnost zahrávat standartní situaci také hosté. Natrénovaným signálem zaskočili naše hráče ve zdi a nechybělo mnoho a bylo opět vyrovnáno, Zmeškal netrefil míč v ideální pozici naštěstí pro domácí vůbec dobře a stav se pro zatím neměnil. Neměnil se ani za pár okamžiků, kdy se dostal Chvalčov ke dvěma střelám ze střední vzdálenosti - brankář byl na místě. Komárno se také nenechalo zahambit a v posledních minutách první půle se nastěhovalo před branku Chvalčova a několikrát nebezpečně zahrozilo po rozích a standartních situacích. Skóre se však v prvním poločase už neměnilo a to hlavně zásluhou obran, které držely ofenzivní choutky svých záložníků a útočníků.

    Druhý poločas začal stejně jako ten první. Do první akce a hned brankové se ve 49. minutě namotali opět hosté. Tento gól měl skoro stejný scénář jako ten ze druhé minuty zápasu - míč se z křídla posunul do vápna, kde si jej našel Černý, obešel obránce a střelou k tyči nedal Šindelkovi šanci a bylo vyrovnáno 2:2.

    Hosté touto brankou evidentně ožili, ale zapomínali také na zadní vrátka, což dokázali bratři Žejdlíkové potrestat. Starší Jaroslav vybojoval míč, zatáhl jej do vápna, kde počkal na nabíhajícího bratra Martina, který si míč posunul a pumelicí prostřelil z levé strany chvalčovského brankáře a přemístil jazýček vah opět na stranu Komárna - 3:2.

    Ovšem z vedení jsme se opět neradovali dlouho. Po zbytečném faulu se hostům naskytla slibná pozice na ohrožení Šindelkovy brány ze standartní situace. Brankář Šindelek si nebyl jistý, zdali dokáže pokrýt celý brankový prostor a tak si na hlídání pravé tyče povolal jako pomocníka kapitána Žejdlíka. Míč vyletěl zpoza zdi směrem na pravou tyč, kde pomáhal vykrývat prostor právě J. Žejdlík, ten však míč zasáhl tak nešťastně, že jej sám uklidil k levé tyči a začínalo se zase od začátku - 3:3.

    Hosté povzbuzeni vyrovnávacím gólem ještě více zlobili. Po vyrovnávající brance měli balón více na kopačkách a netrvalo dlouho a šli opět do vedení. Za dvě minuty po vyrovnávajícím gólu vyrobila obrana hrubou chybu, kterou dokázal potrestat, svým druhým zásahem v zápasu Zmeškal - 3:4. Za okamžik však mohlo být opět vyrovnáno, to by však musel hlavní rozhodčí Dunda odpískat pokutový kop, za ruku jednoho z hostujících obránců, když se pokoušel odvrátit míč po roho do bezpečí - píšťalka však zůstala k nelibosti domácích hráčů němá.

    Hosté byli v tu chvíli na koni, snažili se nepouštět hráče Komárna na dostřel branky a takticky kouskovali hru. Jednou se jim však přehnaná kombinace přeci jenom nevyplatila. Špatnou rozehrávku pravého obránce vystihl kapitán Žejdlík, obtočil se kolem dotírajícího obránce, vřítil se do šestnáctky jako utržený parniválec a střelou na bližší tyč dal zápasu novou podobu 4:4.

    Zápas to byl fascinující, obě mužstva se snažila o útočný projev hry, z toho by si mohla naše reprezentace vzít příklad. V 70. minutě dostal pobídku od svých spoluhráčů ke skórování Hošťálek, který pálil tvrdě, ale ke smůle domácích jen do nohou vybíhajícího chvalčovského brankáře a tak si musel tento veterán na gól ještě chvilku počkat.

    Vítězná branka se narodila v 72. minutě díky pressingu, který předvedl domácí kapitán Žejdlík, který opět obral o míč obránce, posunul míč do vápna na nabíhajícího Hošťálka, který si položil brankáře a pohodlně jej přehodil a upravil na 5:4.

    Závěr zápasu byl ve znamení dobývání domácí branky, hosté měli několik slibných příležitostí, ale čtyřmi góly nahlodaná tvrz nakonec pátý zásah do svých řad nepřipustila, ikdyž hosté měli minimálně 3 tutové příležitosti ke skórování, tu největší spálil Chvalčov snad z 5 metrů, když nedokázali proměnit ani samostatný nájezd.

    Domácí mohli své vítězství potvrdit, to by se ale musel pan Dunda nebát odpískat pokutový kop za držení a následný faul na Hošťálka, nebo pokud by místní sniper Václav "Drogba" Matušů dokázal v pádu pěknou střelou překonat brankáře. Domácím se i přesto podařilo uhájit jednobrankové vedení a v zápase plném emocí, branek a krásných fotbalových momentů dokázali svého soupeře z Chvalčova po třetí za sebou porazit tentokráte v divokém zápase v poměru 5:4.

Sláva vítězům, čest poraženým !

sestava FK Komárno-Osíčko: Šindelek Jiří - Šindelek Josef, Nesvadba Roman, Orel Radim, Hruška Vladimír - Žejdlík Martin, Hošťálek Marek, Kundrát Tomáš, Fabián Vladimír - Žejdlík Jaroslav, Klas Dušan

střídačka: Matušů Václav, Nevtípil Jakub, Ondroušek Martin

diváci: 150

rozhodčí: Dunda

=gio=