Reportáž ze zápasu: FK Komárno-Osíčko - TJ Ludslavice

05.10.2011 08:58

FK Komárno-Osíčko : TJ Ludslavice  3:2 (1:1)

branky: J. Žejdlík, M. Žejdlík, S. Matušů - Bakalík, Valčík (pen.)

"Atraktivní fotbal se šťastným koncem"

Okresní soutěž pokračovala po nezdarech na hřištích soupeřů dalším domácím zápasem. Do Komárna přijel ambiciózní a kvalitní tým z Ludslavic, který se před tímto zápasem vyhříval na třetí příčce tabulky, když v dosavadních 8 zápasech pouze jednou klopýtl. To naši borci byli po remíze na hřišti rezervy Žalkovic a těsné prohře na hřišti záložního týmu Skaštic nuceni klesnout na 7 příčku. Na soupeře jsme měli před tímto zápasem dobré vzpomínky, protože jsme v obou zápasech loňské sezóny dokázali získat 3 body, za domácí těsnou výhru 1:0 a podzimní vítězství v Ludslavicích šťastně v poměru 2:1. Pro nedělní zápas měl trenér J. Šindelek k dispozici všechny hráče, chyběl jenom R. Perutka, avšak na místě, na kterém nás tlačí bota, a tak musel trenér hodně přemýšlet jakže postaví základní jedenáctku.


Jde se na věc - FK Komárno-Osíčko - TJ Ludslavice

Komárno vstoupilo do zápasu s velkou chutí, již ve druhé minutě byl v dobré příležitosti Kundrát, ale branku přestřelil. Hosté z Ludslavic se nechtěli nechat zahambit a z protiútoku také otestovali pozornost brankáře Šindelka, který míč vyrazil do bezpečí. O minutu později to byl opět pohyblivý Kundrát, který svou střelu nasměroval, k neradosti domácích, pouze do břevna. Hra se přelévala ze strany na stranu, útočné akce se střídaly jako na běžícím páse. V 5. minutě mohli jít do vedení také hostující hráči, ale standartní situaci nenamířili mezi tři tyče.


Pevný val zůstal neprostřelen ze standartní situace v 5. minutě

Po strhujícím začátku, který se musel divákům líbit přišla na krátkou chvíli na řadu mezihra, ve které dominovaly zadní řady obou týmu. Další příležitosti byly "Na rybníčku" k vidění až v minutě čtrnácté, to když jsme měli velkou šanci my a chvíli na to také hostující tým, ale střely doprostřed brány nechaly vyniknout pouze brankáře obou mužstev. V 19. minutě jsme měli výhodu rohového kopu, ale míč jsme na svých kopačkách neudrželi a do brejku se řítili hosté. Rychlou kombinací po pravé straně se Bakalík dostal až před Šindelka a střelou k levé tyči poslal hosty do vedení - 0:1.


Hostující Bakalík posílá svůj tým do vedení - 0:1.

Na vyrovnání se však nečekalo dlouho. Trenér a stoper v jedné osobě zahrával standartní situaci z levé strany, zakroutil míč do vápna, kde nejvýše vyskočil J. Žejdlík a i díky špatnému odhadu situace brankářem srovnal skóre na 1:1. Následné šance měli na svých kopačkách Klas, který vypíchl míč, ale bránu neohrozil, a o 3 minuty později v 27. minutě také Fabián, který se pokoušel střelou přes hlavu překvapit brankáře, a v další příležitosti tentýž hráč zahrával standartní situaci, ale nastřelil pouze zeď, aby pak z odrazu vyslal prudký projektil mimo bránu.


Vyrovnání zařídil hlavou v 22. minutě J. Žejdlík

To hosté byli o kousek nebezpečnější. V 37. minutě vyrobili před naší bránou neskutečný závar, při kterém se míč už pomalu plížil za brankovou čáru, ale v poslední chvíli odkopl míč z brankové čáry vracející se Ponížil. Do poločasu měli ještě jednu velkou šanci naši hráči, to když brankář neudržel vysoký míč a naservíroval jej na kopačku Klase, ten však jako by měl nohy z tvarohu a do míče jen zlehka ťukl a padl na zem jako podťatý, ovšem vlastní vinnou. Poločas tak skončil nerozhodným výsledkem 1:1.

Krátce po hvizdu, jež oznamoval začátek druhého poločasu, se do míče zhruba na 35 metrech opřel mladší Žejdlík - Martin a s velkou zásluhou sluníčka a také brankáře Ludslavic míč doplachtil až za brankovou čáru a Komárno rázem vedlo - 2:1.


Martin Žejdlík zatím přihlížel, ale za pár minut vstřelil gól na 2:1.

Další šanci na změnu skóre měl J. Šindelek, ale jeho standartní situaci zastavil val hostujících zadáků. A tak se dál hrál otevřený fotbal na obou stranách. V 53. minutě byla k vidění krásná fotbalová akce jako z učebnice. J. Žejdlík pressingem získal míč potáhl jej a předložil jej přesně na nohu nabíhajícímu střídajícímu S. Matušů, který svou první "novodobou" brankou za Komárno poslal domácí do dvoubrankového vedení - 3:1.


Radost hráčů Komárna po vstřelení krásného gólu na 3:1 - autorem Stanislav Matušů

Hrál se fotbal, který se divákům musel líbit, hrálo se nahoru dolů a pěkných fotbalových šancí bylo k vidění dost.  Především Ondroušek mohl zvýšit naše vedení, ale jeho střela prolétla jen kolem levé tyče. Nadšení domácích však brzy schladil rozhodčí Koláček, který odpískal v 62. minutě pokutový kop, když hostující Křižan zakopl ve vápně o ruku brankáře Šindelka a kopala se penatla. Tu s přehledem proměnil Valčík a zápas dostával znovu náboj - 3:2.


Penaltový zákrok na pronikajícího Valčíka

Do konce zápasu byli k vidění šance na obou stranách, hráči makali a vydali ze sebe všechno. Komárenská obrana fungovala až na vyjímky bezchybně a nepouštěla hosty k možnému vyrovnání. Naopak byli to právě hráči Komárna, kteří se pokoušeli zvýšit své vedení. Z dálky se o to pokoušel J. Šindelek, který chtěl využít slunce, které se opíralo do očí strážci ludslavické klece a také J. Žejdlík, který brankáře doslova trefil a také střela S. Matušů, která však šla jen těsně mimo tyče. Hosté v závěru dohrávali v deseti hráčích, jelikož byl za druhou žlutou kartu vyloučen obránce Rek.


Jako horký brambor pálil míč od J. Šindelka

V závěru utkání nás dostali hosté pod tlak, ze kterého jsme se vymanili a mohli přidat pojišťovací gól, ale střela střídajícího "žolíka" Libora Oravy byla pouze vyražena hostujícím brankářem a tak mohlo Komárno spolu se svými fanoušky slavit v těžkém, ale pěkném, zápase vítězství v poměru 3:2 a nechalo zapomenout na středeční nezdar ze Skaštic.


Střela střídajícího Libora Oravy nadělala brankáři Ludslavic značné problémy

Hráči přistoupili k zápasu zodpovědně a šlo vidět, že pokud se hráčům chce, tak se dá hrát s každým soupeřem pohledný a divácky atraktivní fotbal.


A je dobojováno ! FK Komárno - Osíčko : TJ Ludslavice 3:2

Sláva vítězům, čest poraženým !

Sestava FK Komárno-Osíčko: Jiří Šindelek - Josef Šindelek, Roman Nesvadba, Martin Ponížil, Jakub Nevtípil - Martin Žejdlík, Jaroslav Žejdlík (c), Tomáš Kundrát, Martin Ondroušek - Dušan Klas, Vladimír Fabián

střídačka: Stanislav Matušů, Václav Matušů, Lukáš Orava, Libor Orava

diváci: 120

rozhodčí: Koláček

=gio=