Reportáž ze zápasu: Sokol Pravčice - FK Komárno - Osíčko

12.10.2011 19:58

Sokol Pravčice - FK Komárno - Osíčko  3:7 (1:3)

branky:  42. pen Zapletal, 68. Ruman, 73. Bernatík – 3., 45., 55. a 70. Žejdlík J., 8. Žejdlík M., 46. Matušů S., 66. z pen. Šindelek

"Jako u Verdunu"

   
    V jubilejním 10. zápase letošní sezóny byly soupeřem našeho týmu Pravčice. Náš celek nemohl do zápasu jít s ničím jiným, než s tím, že musí přivést z půdy posledního celku "minimálně" 3 body. Tým Pravčic se před tímto zápasem nacházel v samém suterénu naší soutěže se ziskem pouhopouhých 5 bodů a třetí nejhorší obranou. Tým z Holešovska v minulém kole prohrál vysoko 8:1 v Břestu, naopak náš celek porazil na domácí palubovce ambiciózní tým z Ludslavic v poměru 3:2 - čili papírové předpoklady jasně hovořily pro hostující tým z Komárna. Komárno se ovšem muselo v tomto zápase obejít bez řady hráčů - z různých důvodů chyběli Ondroušek, Ponížil, Klas a Matušů V. Hrající trenér J. Šindelek proto zkusil postavit na netypický post levého záložníka Fabiána, na post středního záložníka se postavil M. Žejdlík a do útoku se vedle sebe postavilo duo J. Žejdlík a Libor Orava, že to byl dobrý tah se ukázalo za pár okamžiků, kdy utkání začalo.


Sokol Pravčice - FK Komárno-Osíčko

    Komárno vlétlo na svého soupeře s vervou a již po několika desítkách vteřin si vypracovalo šanci. Levou nohou pálil mimo tři tyče kapitán Žejdlík. Za pár okamžiků se v obrovské šanci ocitl Perutka, ovšem nepochopitelně z malého vápna minul. To ovšem nemuselo hráče Komárna moc dlouho mrzet, protože se levačkou po přiťuknutí Oravy trefil J. Žejdlík - 0:1.


Střelecký účet zápas načal již ve 3. minutě zápasu J. Žejdlík

    V šesté minutě se o zápis do střelecké listiny pokoušel Perutka, ale brankář jeho pokus na dvakrát zlikvidoval. Ten kdo nestihl začátek zápasu, mohl pouze litovat. Střelecký koncert Komárna pokračoval dále. Po rohovém kopu se ve vápně prosadil M. Žejdlík a hlavou poslal svůj tým do dvoubrankového vedení - 0:2, to běžela teprve 8. minuta zápasu.


V osmé minutě zvyšoval na 0:2 hlavou M. Žejdlík
 

    V desáté minutě mohl přidat tentýž hráč po obdobné situaci druhou branku, ovšem tentokráte na brankové čáře brankáře zastoupil jeden z obránců a uchoval alespoň pro tuto chvíli pouze dvoubrankovou ztrátu. za minutu se v blízkosti brány ocitl Perutka, ale neposedný míč se mu nepodařilo zkrotit a šance z toho nakonec nebyla. V 17. minutě se ke střeleckému pokusu odhodlal opět dobře naladěný M. Žejdlík, avšak jeho projektil v cestě za třetím gólem zastavila horní tyč domácí svatyně. Hra se postupem času zklidnila a Komárno mělo územní i herní převahu. V 23. minutě utekl svým pronásledovatelům po levém křídle J. Žejdlík, naservíroval míč před bránu, kde jej postupně minuli jak Fabián, tak Orava a ze zadu nabíhající Kundrát měl k míči daleko.


Marně se po míči natahoval Libor Orava (č.14)

    Teprve v 25. minutě o sobě dali poprvé vědět také domácí, kteří se po rychlém přenesení hry dostali do střelecké pozice, ale Šindelek míč vyrazil na roh, ze kterého nevytěžili domácí prach nic a ve 33. minutě se po dlouhém míči za obranu pokoušeli opět domácí překonat našeho brankáře, jenže marně.

    V 36. minutě našel M. Žejdlík svého bratra Jaroslava, ten si povodil dva hráče, ale v souboji tváří v tvář brankáři neuspěl a spálil tak stoprocentní šanci. To na druhé straně byli domácí konečně gólově produktivní. Po přímočaré akci se míč dostal až do nebezpečné blízkosti brány, vracející se Kundrát nechtěně zavadil o domácího hráče a rozhodčí ukázal na 11 metrů vzdálený puntík. Domácí kapitán Zapletal se nemýlil a na chvíli vrátil Pravčice zpět do hry - 1:2. Na chvíli proto, protože se v poslední minutě prvního poločasu kopal rohový kop - Šindelek našel neatakovaného Žejdlíka, který vrátil Komárnu dvoubrankové vedení - 1:3. Při gólu domácí borci pouze fandili a nedělali nic proto, aby míč nedoplachtil za záda svého brankáře.


Jiskru naděje vykřesal ve 42. minutě domácí kapitán Zapletal
tu však zhasl těsně před poločasem hlavou opět Žejdlík

    Do druhého poločasu nahradil nevýrazného Perutku v poslední době v pohodě hrajícího S. Matušů a ten se po půl minutě pobytu na trávníku za důvěru odvděčil gólem. Vystřídavší brankář domácích podcenil situaci, kdy jej napadal Orava, trefil jej, ten na oplátku trefil brankáře a na druhý pokus si už Orava nevěřil a tak naservíroval míč přesně na nohu Matušů, který s přehledem zvýšil vedení Komárna na 1:4.


Střídající S. Matušů se raduje z gólu pár vteřin po zahájení druhé půle - 1:4.

    Domácí se snažili, ovšem v 55. minutě to byl opět Orava, který využil nekoncentrovanosti domácích zadáků a nebezpečně pálil po rychlém autovém vhazování a byl z toho roh. K exekuci se postavil Fabián a nadýchaný bochánek přesně našel hlavu J. Žejdlíka a ten tak dovršil v 55. minutě hattrick.


Nemyslíš? Nehlídáš? Zaplatíš za to gólem - hattricková hlavička z 55. minuty

    Za 5 minut se sám na brankáře řítil po akrobatické přihrávce přes hlavu od Kundráta opět ve druhé půli aktivní Orava, ale štěstí mu v dnešním zápase nepřálo.


Komárenskému žolíkovi nebylo v Pravčicích přáno skórovat....

    V 66. minutě se sám na brankáře z levé strany řítil J. Žejdlík, který periferně hledal na pravé straně Oravu, ovšem brankář našeho kapitána podťal a pískala se penalta. K ní se bez jakéhokoliv váhání postavil veterán J. Šindelek a upravil skóre na 1:6.


Již několik let spolehlivě proměňuje pokutové kopy Josef Šindelek - 1:6.

    Hráči se pomalu nestihli ani přestat radovat, když obrana vyrobila obrovskou hrubku. Místo dohrání situace se obrana soustředila více na pomezního rozhodčího než na sebe a míč, který neudržel Šindelek, a který se na dvakrát dostal před prázdnou bránu, kde bez problémů skóroval Ruman - 2:6. Naši hráči se však z tohoto gólu rychle oklepali a svým 4 zásahem, 3 hlavičkou se o zvýšení stavu na 2:7 postaral po přesném centru Šindelka opět J. Žejdlík.


Opět dobře zahraná standartní situace a opět branka - 2:7 - počtvrté Žejdlík

    V 73. minutě se po zmatku v obraně ještě se štěstím prosadil domácí Bernatík a dal zápasu konečnou podobu 3:7. Do konce zápasu měly obě mužstva ještě možnosti na změnu skóre, avšak ani jedna příležitost v brance neskončila, a tak po divoké přestřelce si Komárno odváží 3 povinné body z půdy Pravčic.


Po 90 minutách jasně svítil výsledek 3:7 ve prospěch Komárna

    RESUMÉ: "Proti slabému soupeři může hráče mrzet snad jen 3 zbytečně obdržené branky. Proti silnějšímu týmu by se takovéto chyby nemusely vůbec vyplatit. Konečně jsme začali proměňovat šance, sice spousta šancí zůstala nevyužita, nebo nedotažena do konce, ale pán Bůh zaplať za sedm branek. Velmi dobrý výkon předvedli všichni střídající hráči, kteří byli určitě oživením. V dnešním zápase bych rád chtěl vyzdvihnout jak kolektivní výkon celého týmu, včetně střídajících hráčů, tak i výkon jednotlivců především 4 gólového Jary Žejdlíka. Taktéž se v zápase v Pravčicích naplno projevila naše velká zbraň v podobě standartních situací, ze kterých jsme z celkových 7 gólů zatížili konto soupeře rovnou čtyřkou zásahů - góly ze hry hold příjdou příště".
    
Sláva vítězům, čest poraženým !

sestava FK Komárno-Osíčko: Jiří Šindelek - Josef Šindelek, Radim Orel, Roman Nesvadba, Jakub Nevtípil - Radim Perutka, Martin Žejdlík, Tomáš Kundrát, Vladimír Fabián - Jaroslav Žejdlík, Libor Orava

střídačka: Stanislav Matušů, Miroslav Gajdůšek, Lukáš Orava

rozhodčí: Panáček

diváci: 50

=gio=