REVIEW ze zápasu: FK Komárno-Osíčko : Kvasice B 6:3

11.06.2010 15:32

 

FK Komárno-Osíčko : Kvasice "B"  6:3 (1:0)

branky domácí: J. Žejdlík 3x, D. Klas, J. Nevtípil, M. Matušů

„Óda na druhý poločas“

Další dohrávka nádstavbové části byla na programu v pátek 4. června. Na hřišti „ u Rybníčku“ jsme hostili rezervní tým Kvasic. Ovšem nebylo daleko k tomu, aby se utkání neodehrálo. Ještě ve středu jsme měli půl hřiště pod vodou a jen zásluhou funkcionářů FK KO, kteří ve čtvrtek odčerpávali vodu ze hřiště se dalo hřiště dokupy. Rychlému vyschnutí a regeneraci dodalo sílu především sluníčko a teplý vítr, jež byly také důležité aspekty.

Druhou důležitou věcí pro odehrání byl samozřejmě kádr. Tým postrádal svého lodivoda I. Platka jež byl na pracovní cestě, taktéž dvojici „Pepíků“ R. Tvrdoně a R. Orla a také prací zaneprázdněné R. Šipulu a V. Fabiána. Asistent trenéra po konzultaci s hlavním koučem poskládal to nejlepší co měl v danou chvíli k dispozici a za typicky letního počasí krátce po půl 6 nastoupila obě mužstva k zápasu.

První akce zápasu byla k vidění v 5. minutě, kdy po kombinaci J. Žejdlíka a R. Vagače zastavila valící se útok až ofsajdová linie. Hosté se také rychle osmělili. V 7. minutě se dostali snadno na naši půli, tam zakombinovali, přenesli hru zleva do středu a z odtud následně do prava a naštěstí pro domácí zastavil míč před cestou do branky T. Bancik. O dvě minuty později jsme se málem radovali z prvního gólu. Po dlouhém autu M. Matušů prodlužoval J. Žejdlík za sebe, obránce míč srazil zpět k našemu kapitánovi, který míč napálil snad z 5 metrů až do úrovně dřívějších stromů. Po čtvrthodině hry jsme si vypracovali trvalejší tlak, který mohl vyústit ve vedoucí gól, ovšem J. Žejdlík neproměnil ideální přihrávku od D. Klase do ulice a s míčem se zamotal a dobíhající J. Nevtípil mířil jen nad břevno. Dvě minuty nato mohl zaznamenat změnu ve skóre hostující hráč, jež se obtočil kolem nedůsledně bránícího M. Matušů, poté se dostal ke střele jež T. Bancik vyrazil obličejem a s následnou dorážkou si také poradil. V 18. minutě jsme měli opět tlak. Ke střele se odhodlal zadák M. Matušů, ovšem v cestě do brány balónu stála tyč, odražený míč se dostal k L. Oravovi jehož střelu zblokovali hostující hráči a odražený míč se znovu dostal k M. Matušů jež střelou nechal vyniknout v první půli dobře chytajícího hostujícího brankáře. Po tomto místy zdrcujícím tlaku přišly na řadu hostující hráči, kteří se několikrát pokoušeli o breakové situace, avšak konsolidovaná obrana až na výjimky si počínala s přehledem a akce uhlídala. Chybělo pět minut do přestávky a „Žejdla“ převzal míč na polovině rozhlédl se kolem a svým terminátorským pohledem rozhodl, že nejlepší bude vzít míč a dopravit ho do brány. A tak se také stalo – sólem přes půl hřiště zakončil křižnou střelou k levé tyči – 1:0. O dvě minuty později to mohlo být 2:0, ovšem to by ve vyložených šancích nesměli propadnout R. Vagač a J. Nevtípil. Zbytek poločasu se odehrál bez náznaku šancí na obou stranách a tak poločas skončil hubenou výhrou našeho týmu v poměru 1:0.

V kabině se hráčům zdůrazňovalo hlavně agresivnější napadání soupeř a ať si dávají pozor na začátek druhé půle. A jako by se stalo. Ve druhé minutě zahrávali hosté standartní situaci. Přímou střelu na bránu vyslal stoper hostů, míč se však odrazil za pomocí hráčů ve zdi k nabíhajícímu útočníkovi, jež míč dorazil do sítě a bylo srovnáno – 1:1. O pár minut později se provinil hostující obránce faulem v blízkosti pokutového území. K přímému kopu se postavil J. Žejdlík a přes špatně postavenou zeď poslal naše barvy do vedení – 2:1. Za další 2 minuty to bylo o dvě branky. Prodloužený míč od M. Žejdlíka trefil J. Nevtípila do píštaly, jehož odraz nevyhodnotil správně v první půli téměř bezchybný hostující gólman a pro D. Klase již bylo rutinní záležitostí dokopnout balón do prázdné branky – 3:1. Zhruba po čtvrthodině hry mohli snížit hostující hráči na rozdíl jediného gólu a to když naši beci nechali za penaltou neobsazeného hráče jež pohodlně hlavičkoval – naštěstí pouze do břevna a následná dorážka mířila nad bránu. O minutu později to byli opět hosté, kteří zakončovali rychlou akci skoro stejně jako tu předešlou – nad, ale tentokráte bodlem. V 23. minutě „zakouzlil“ u levé postranní čáry J. Žejdlík, oklamal dva obránce, nacentroval do vápna, kde byl sražen D. Klas, rozhodčí ovšem penaltu nezapískal, a to možná i proto, protože míč se dostal po sražení Klase k M. Ondrouškovi, jež naprosto nepochopitelně minul branku. Za minutu už však bylo „na Rybníčku“ divákům ku radosti. Dlouhý aut od R. Nesvadby efektně prodloužil přes hlavu J. Žejdlík, našel nabíhajícího L. Oravu, jež lobcentrem našel v malém vápně dobíhajícího J. Nevtípila, který pohodlně zvýšil hlavou na 4:1. To se zdálo být o osudu utkání již rozhodnuto. Naši hráči byli ale při chuti. Krátce po gólu na 4:1 se míče za půlkou chopil J. Nevtípil, mírně potáhl a napřáhl. Projektil letěl po slušné trajektorii, jenže ke škodě nás vedle brány. Ve 30. minutě jsme již naprosto kontrolovali hru. Hosté hrozili jen ojediněle a v bráně stojící T. Bancik si mohl na delší dobu vzít dovolenou, protože se hrálo výhradně na polovině hostí. Z toho pramenil i závar a následná střela s chutí hrajícího J. Žejdlíka, který mířil jen vedle. O dvě minuty později jsme zahrávali jeden ze série rohových kopů. Centr R. Vagače prolétl až k neobsazenému M. Matušů, jež nohou završil „rukavici“ pro hosty. To však nebylo z utkání vše. O dvě minuty později byl faulován vystřídavší „Drogba“ V. Matušů. K dalšímu přímému kopu se postavil opět J. Žejdlík a střelou k tyči završil „litrový“ hattrick. Tento gól jakoby nás ukolébal a posadil do role „nám se už nemůže nic stát“. Omyl. Opak byl pravdou za necelé 4 minuty vyrobil fatální hrubku „veterán“ J. Šindelek jež se nepohodl s T. Bancikem, jemuž nezbývalo nic jiného, než útočníka faulovat za cenu pokutového kopu a mírné žluté karty. Pro hostujícího hráče pak nebyl problém korigovat skóre ze značky pokutového kopu na 6:2. Za další dvě minuty bylo k vidění velké obléhání domácí svatyně, kdy se balón téměř 2 minuty nehnul z domácí poloviny. Výsledkem „tureckého“ obléhání byla umístěná střela k pravé tyči Bancikovy brány – 6:3. Domácí hráči poté nepředváděli kvalitní fotbal a hrozili především ze standardních situací. Největší šanci měl v závěru zápasu střídající „Gogo“, kterému míč v poslední chvíli někdo přizvedl a střela kolenem postrádala rasanci a také přesnost. A tak nutno říci, že diváci, kteří vydrželi v pátek na hřišti až do konce se v druhém poločase nenudili, viděli 8 branek a ještě několik neproměněných šancí a zaslouženou výhru domácí „squadry azzury“ v poměru 6:3.

Pochvalu za celý zápas a hlavně druhý poločas patří celému manschaftu FK Komárno-Osíčko.

Pochvalu zasluhují také funkcionáři klubu, díky nimž se tento zápas odehrál.

Sláva vítězům, poraženým čest.

 

Sestava FKKO: T. Bancik - R. Nesvadba, J. Šindelek, M. Žejdlík, M. Matušů - M. Ondroušek, J. Žejdlík, R. Vagač, J. Nevtípil - L. Orava, D. Klas

střídačka: V. Matušů, J. Gadas, J. Sobek

rozhodčí: Caletka

nejlepší hráči zápasu dle redakce: J. Žejdlík, M. Matušů, J. Nevtípil

nejlepší hráči zápasu dle vedení: nevím, nevím, nevím