MINIREPORT: VIII. ročník tradičního turnaje v malé kopané - Komárno Open Cup 2017

28.06.2017 16:06
    Předposlední červnová sobota byla znovu v Komárně zasvěcena turnaji v malé kopané. Na hřišti "na Rybníčku" se konal již VIII. ročník tradičního turnaje v malé kopané KOMÁRNO OPEN CUP 2017. Krásné počasí předurčovalo, že by se akce mohla vydařit. Do jednodenního turnaje se přihlásilo 12 družstev z blízkého i širokého okolí. Mezi přihlášenými se objevili i tradiční účastníci a několikanásobní vítězové FK KomároŠ, stejně tak tým házenkářů z Bystřice pod Hostýnem (B TEAM), nebo parta kolem Tomáše Majkuse, kteří letos zvolili název Páleničáři. Překvapivým účastníkem VIII. ročníku byl tým "Bardějovských kanců" a jak už napovídá název, tak se jednalo o zahraničního účastníka ze severovýchodního Slovenska, z města Bardějov.

    Těsně před devátou hodinou se na místo konání sjeli všichni účastníci turnaje a mohlo se přejít k losování. Systém turnaje byl v letošním roce dvouskupinový po 6ti účastnících v každé skupině, ze kterých po vzájemných zápasech (2x7 minut) postoupily vždy 4 nejlepší týmy. V základních skupinách bylo k vidění spousta kvalitních zápasů, mnoho branek a krásné individuální hráčské výkony. Ve skupině 
A bojovaly o postupové příčky tyto týmy: HANGOVER COAST, SRANDA, BARDĚJOVŠTÍ KANCI, B TEAM, FK KOMÁROŠ A REF TEAM. Ve druhé skupině B si to o postup rozdaly tyto mužstva: FK BPH U16, TEAMSPORTS BPH, PÁLENIČÁŘI, ALCOHOLICS, GALÁCTICOS A BAZZOŠI.


    Obhájci prvenství FK KOMÁROŠ se letos nepotkali s dobrou formou a oproti minulým ročníkům, které ovládli již ve skupinách se jim podařilo postoupit až z 3. místa, když ve skupině poznali dvakrát hořkost porážky. A skupinu ovládli BARDĚJOVŠTÍ KANCI, kteří 4x zvítězili a jednou remizovali a jako jediní ze všech účastníků neinkasovali a se skóre 6:0 postoupili z prvního místa. Do čtvrtfinále tyto dva týmy doprovodil ještě REF TEAM a díky lepšímu vzájemnému zápasu s B TEAMem tým SRANDA.
    Ve skupině B byly dva týmy hodně slabé. Tým mládežníků z Bystřice pod Hostýnem FK BPH U16 (3 body) a tým BAZZOŠI, kteří jako jediní nezískali v turnaji ani bod. Skupinu B ovládl tým PÁLENIČÁŘI, který ve skupině nepoznal hořkost porážky a se 13 body vybojoval výhodnou pozici pro nadcházející čtvrtfinále. Ze druhého místa postoupil TEAMSPORTS BPH, který inkasoval jen 1 branku. Tyto dva týmy doprovodili do čtvrtfinále ještě GALÁCTICOS a ALCOHOLICS. Tým PÁLENIČÁŘŮ se mohl pochlubit nejlepším útokem, když v pěti zápasech vstřelil 15 branek. Nejhorší obranu naopak měli mládežníci z FK BPH U16, jejichž konto zatížili soupeři hned osmnácti trefami.
    V parném letním dni přišlo jistě hráčům i příchozím divákům přišlo vhod občerstvení v podobě točeného piva, nebo limonády. Pro hráče byl rovněž napuštěn bazén, natáhlá hadice z hydrantu a po celou dobu otevřeny sprchy na příjemné osvěžení. Na grilu zase byly připraveny vynikající steaky, klobásy, cigára a hermelínPo krátké přestávce na oddech a občerstvení týmů, které právě dohrály skupinové zápasy pokračoval turnaj napínavými čtvrtfinálovými boji, ze kterých měla vzejít čtveřice, která se popere o medailové pozice. V prvním čtvrtfinále si BARDĚJOVŠTÍ KANCI hladce poradili s ALCOHOLICS (5:1), v souběžně hranném zápase pak vypadl obhájce trofeje FK KOMÁROŠ, kterým zavřeli dveře do semifinále hráči TEAMSPORTS BPH (0:2). Ve třetím čtvrtfinále na sebe narazili REF TEAM a GALÁCTICOS, který byl nejvyrovnanějším a skončil těsným vítězstvím REF TEAMu 2:1. Překvapení se poté konalo na vedlejším hřišti, kde suveréna skupiny, tým PÁLENIČÁŘI, kteří senzačně podlehli týmu SRANDA (1:3), který postoupil do vyřazovacích bojů jen díky lepšímu vzájemnému zápasu.
    V semifinále číslo jedna, které se hrálo na nově připraveném hřišti a hrací doba byla prodloužena na 2x10 minut si to rozdal tým BARDĚJOVSKÝCH KANCŮ a TEAMSPORTS BPH. Hrál se vyrovnaný zápas. Nikdo nechtěl udělat chybu, ovšem vítěz mohl být jen jeden. Nakonec jednu chybu vyrobil slovenský tým a jako správný kapitán poslal TEAMSPORTS do finále Ondřej Rybka, který zužitkoval přesnou přihrávku před prázdnou branku (0:1). Ve druhém semifinále si fotbalovější REF TEAM poradil s překvapením turnaje, týmem SRANDA (3:1) a po právu postoupil do boje o stupeň nejvyšší.

    Po chvilce oddechu pro zúčastněné týmy začal boj o 3. místo. V souboji o bronz si to rozdali BARDĚJOVŠTÍ KANCI s týmem SRANDA. Zápas byl oboustranně veden v duchu fair play a o šance nebyla nouze, ovšem činili se oba brankáři, kteří v základní hrací době za svá záda nepustili ani jeden střelecký pokus svého protivníka a tak o vítězi tohoto zápasu musely rozhodnout pokutové kopy. V nich prokázali větší střelecký um a klid BARDĚJOVŠTÍ KANCI, kteří se tak mohli radovat z 3. místa. Na tým SRANDA zbyla nepopulární bramborová medaile.

    Souboj o třetí místo přinesl přihlížejícím divákům potřebné napětí a něj nebyla nouze ani ve finále. Zápas, který se stejně jako utkání o 3. místo hrál 2x10 minut přinesl oproti předešlému zápasu i gólovou odměnu. Zápas to byl kvalitní, oba týmy předváděly dobrý fotbal a každá zúčastněná strana přidala i třešničku na dort v podobě branky. Utkání skončilo po základní hrací době rovněž nerozhodně a tak musely o vítězi VIII. ročníku turnaje v malé kopané rozhodnout pokutové kopy. V nich si lépe počínali hráči REF TEAMu, kterým k triumfu pomohl rovněž brankář, který zneškodnil hned druhý pokutový kop. Na hráče TEAMSPORTS BPH tak zbyla jen stříbrná pozice, po prohře na pokutové kopy 1:2.

    Organizátoři turnaje stejně jako v předcházejících ročnících nezapomenuli ani na nejlepší individuální výkony ve svých kategoriích. Probíhala soutěž onejlepšího střelce a nejlepšího brankáře turnaje. Tyto dvě ocenění se udělovaly za výkony v základních skupinách. Nejlepším střelcem turnaje se stal se 7 brankami Milan Novotný z týmu PÁLENIČÁŘI. Nejlepším brankářem se hned při své první návštěvě našeho turnaje stal slovenský strážce svatyně z týmu BARDĚJOVŠTÍ KANCI Marek Palo. Nechyběla ani divácká soutěž "o playboye" turnaje, kterou ovládl Daniel Nezhyba z B TEAMu a završil tak "zlatý hattrick" v podobě trojnásobné obhajoby této doplňkové soutěže. V závěru se nechal slyšet, že by byl rád, kdyby pro něj v dalších ročnících lidé nehlasovali, že v nejlepším se má přestat (tím myslel 3x po sobě být playboyem turnaje).
    Tým pořadatelů a organizátorů tímto děkuje všem zúčastněným týmům a jednotlivcům za krásně prožité sobotní odpoledne. Turnaj se vydařil a již nyní se můžeme těšit na další ročník, který bude jubilejním desátým ročníkem. (pozn. v prvním roce byl nultý ročník). 
    Velký dík patří všem, kteří letošní VIII. ročník turnaje plánovali (příprava, propagace, chystání hřiště, bazénu, bufetu, stanů a areálu), všem kteří se podíleli na jeho hladkém průběhu (výčepním, bufetářům, grilmanům, rozhodčím, zapisovatelům a hlasateli) a všem, kteří pomohli s úklidem po konci turnaje.
    Nesmíme zapomenout ani na sponzory a partnery turnaje, bez jejichž pomoci by turnaj neměl takovou úroveň, jakou má. Poděkování míří také k divákům, kteří si v parném letním počasí udělali čas a našli si cestu na tuto nevšední sportovní akci.

Děkujeme! FK Komárno-Osíčko
  KONEČNÉ POŘADÍ 2017
1.     REF TEAM
2. TEAMSPORTS BPH
3. BARDĚJOVŠTÍ KANCI
4. SRANDA
5. PÁLENIČÁŘI
6. FK KOMÁROŠ
7. GALÁCTICOS
8. ALCOHOLICS
9. B TEAM
10. FK BPH U16
11. HANGOVER COAST
12. BAZZOŠI
 = PLAY OFF TURNAJE = 
FINÁLE FINÁLE VÝSLEDEK
TEAMSPORTS BPH REF TEAM 1:2 na penalty

o 3. MÍSTO o 3. MÍSTO VÝSLEDEK
SRANDA BARDĚJOVŠTÍ KANCI 0:1 na penalty


SEMIFINÁLE SEMIFINÁLE VÝSLEDEK
BARDĚJOVŠTÍ KANCI TEAMSPORTS BPH 0:1
REF TEAM SRANDA 3:1

    
A SKUPINA B SKUPINA VÝSLEDEK
BARDĚJOVŠTÍ KANCI ALCOHOLICS 5:1
FK KOMÁROŠ TEAMSPORTS BPH 0:2
REF TEAM GALÁCTICOS 2:1
SRANDA PÁLENIČÁŘI 3:1